Yaşlandıran Makyaj Hataları

09.06.2014
711
Yaşlandıran Makyaj Hataları

Yaşlandıran Makyaj Hataları

Elbette her kadın makyaj yaparken güzel görünmenin yanı sıra, cildindeki kusurları kapatmayı da hedefler. Ve evet, kabul edelim belki de makyaj en çok bu yüzden yapılır. Ama bazen öyle makyaj hataları yapılır ki iyi görünmek bir yana, olduğunuzdan çok daha kötü görünebilirsiniz. Sakın bu makyaj hatalarına düşmeyin!

En sık yapılan makyaj hatalarının başında, cilt kusurlarını kapatmak için kullanılan fondötenin olması gerekenden fazla sürülmesi gelir. Güzel görünmek için kat kat sürülen fondöten olduğunuzdan belki beş yaş bile fazla göstermenize neden olabilir. Dikkatli olun ve sürdüğünüz fondöten miktarını abartmayın.

Tıpkı fondöten gibi pudrayı da olması gereken miktarın üzerinde kullanmak cildinizde oluşturacağı abartılı görüntü sebebiyle sizin olduğunuzdan yaşlı görünmenize neden olur.

İyi ve çekici bir makyajın ası olan rimel de kimi durumlarda hata yapmanıza ve olduğunuzdan çok daha yaşlı görünmenize sebep olanların başında gelebilir. Üst kirpiklerinize rimel uygularken tek bir sınır vardır: Sizin isteğiniz.İstediğiniz kadar rimeli üst kirpiklerinize uygulayabilir ve arzu ettiğiniz kadar yoğun bir görünüm elde edebilirsiniz. Ancak aynı işlemi alt kirpiklerinize uygularsanız, sonuç tek kelime ile facia olabilir. Çünkü alt kirpiklere fazla rimel sürmek, hem sizi olduğunuzdan yaşlı gösterecek hem de göz altı torbalarınızın, koyu renk halkaların çok daha belirgin olmasına neden olacaktır.

Koyu renk tonlarda yapılan makyajlar da olduğunuzdan yaşlı görünmenize neden olabilir. Özellikle eyeliner kullanıyorsanız göz altlarınıza sürmemenizi ve açık renklerde makyaj yapmanızı tavsiye ederiz.

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.