Kolda Sivilce Neden Çıkar?

13.02.2017
1.385
Kolda Sivilce Neden Çıkar?

Kolda Sivilce Neden Çıkar? Sivilceler çoğunlukla kişinin kendi bünyesinden kaynaklanmaktadır ve kişinin sivilcelere karşı doğru müdahale edememesinden kaynaklı olarak da bu baş belası olan sivilcelerin de sayıları giderek artmakta ve süreklilik kazanmaktadır. Çoğu zaman kolda çıkan sivilce izlerinin kalıcılık göstermesi kadınlarda daha sık rastlanan bir durumdur. Her halükarda kollarda bulunan tüylerin alınması gerekiyorsa da kaliteli ürün kullanarak kollarında alerji yapmamasına dikkat etmemelidirler. Kollarda çıkan türler alındıktan sonra ise kaliteli nemlendirici sürülmeli, güneşe çıkılmaması, banyoda sert kese yapılmaması ve denize girilmemesi gereklidir.

Kolda çıkan sivilcelerin nedenleri; 

– En büyük nedeni bu bölgelerde çıkan tüylerin alınmasıdır. Her ne kadar olsa da kolda çıkan tüyler kişiyi rahatsız eder ve alınması konusunda kadınları haklı çıkarsa da ileriye dönük düşünülünce alınmaması gereklidir. Çünkü sivilceler tedavi edilse bile bu durum kalıcı değil geçici olan bir rahatsızlıktır.

– Sigara, kola, alkol ve yağlı yiyeceklerin tüketilmesi kollarda kollar da çıkan sivilceleri tetiklemektedir.

– Yağlı ciltler için uygulanan yanlış krem ve pudra gibi ürünlerde kullanıldığı takdirde sivilce çıkmasına neden olmaktadır.

Duşta da çok aşırı derecede sabunla yıkanmak, sabunların içerdiği doymamış yağ oranı nedeniyle sivilce oluşumunu tetiklemektedir. Ciltte olduğu kolları yıkarken abartmamak gerekir. Yani sabah akşam kolların yıkanması yeterlidir. Çünkü kolda çıkan sivilcenin yüzeyinde bulunan yağı alırken gözeneklerde bulunan yağları etkilemez. Sabunlarda dolayı oluşan sivilcelerin asıl nedeni genellikle fazla sabunla kese yapmalarından dolayıdır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.