Sivilce Çıkmaması İçin Ne Yapmalı?

18.04.2017
1.077
Sivilce Çıkmaması İçin Ne Yapmalı?

Sivilce Çıkmaması İçin Ne Yapmalı?

İnsanlığın var olduğu andan itibaren her daim var olan sivilceler aslında vücudun sinyalleridir.  Vücudumuzun hemen her yerinde çıkabilen bu sivilceler,  vücudumuzun birer dışa sinyalleridir. Vücudumuzun düzeninin bozulduğunun işaretidir. Öncelikli olarak mutlaka dermatoloji hekimine başvurmak ve hekimin isteği doğrultusunda gerekli olan tetkikleri yaptırmak gerekmektedir.  Sivilceler bir çok nedene bağlı olarak çıkabilmektedir.  Kimi zaman yağlı gıdalara bağlı olarak,  kimi zaman stres odaklı,  kimi zamanda hormon dengesinde bir sorun olduğu zaman çıkabilmektedir.  Ergenlik çağına girildiği andan itibaren baş göstermeye başlayan sivilceler, gerekli tedbir alınmadı zaman yaşam kalitesini düşürmektedir.

Sivilce çıkmaması için ne yapmalı? 

Sivilce çıkmaması için diye düşünüldüğünde,  öncelikli olarak beslenme alışkanlığı, cilt temizliği ve su tüketimine gerekli özeni göstermek diyebiliriz. Özellikle bayanların,  gün içerisinde yapmış oldukları makyaj uygulaması nedeniyle cildin nefes almasının engellenmesi ve kozmetik olan bu ürünlerin kimyasal içermesi nedeniyle sivilce oluşmaktadır. Bu anlamda mutlaka yatmadan önce cildin temizliğinin yapılması akabinde tonik uygulaması ve nemlendirici kremle bakımının yapılması gerekmektedir.

 😎 Faydalı Konu: Kulak Memesinde Sivilce Nasıl Geçer?

Cilt yapısına uygun olan maske uygulamalarını da mutlaka haftada bir gün yapmak, sivilcesiz bir hayat sürmekte önem arz etmektedir. Bir de peeling uygulaması da cildimizdeki ölü derilerin atılmasını sağladığı için, cildimizin kendini yenilemesini sağlamada önemli yere sahiptir. Hem çocukların hem de gençliğin severek tükettiği patates kızartması tüketimine,  hem kalp damar sağlığı açısından, hem de sivilcelerden uzak durma anlamında dikkat edilmesi son derece önemlidir. Fast food gıdalar yüksek oranda yağ içerdiği için, tüketiminde sınırlama yapmak da sivilcelerden uzak bir hayat yaşamada alınması gereken önlemler arasında önemli bir yere sahiptir.

YAZAR BİLGİSİ
Aslı Can
Türkiye ve Dünya tatlarından seçme tarifleri sizler için Modafesto sitesinde paylaşıyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.