Kulak Memesinde Sivilce Nasıl Geçer?

18.04.2017
1.666
Kulak Memesinde Sivilce Nasıl Geçer?

Kulak Memesinde Sivilce Nasıl Geçer?

İnsan vücudunun her yerinde sivilce çıkabildiği gibi kulak memesinde de sivilce çıktığı görülür. Kulak memesinde sivilce çıkması genelde kulak deldirmekten kaynaklanır. Kulak deldirdikten sonra kulak mikrop kapabilir. Bu mikrop kapma sonucunda da kulak bölgesinin kulak memesi kısmında sivilce oluşabilir. Bu tarz bir durumda karşılaştığınız da eğer kulak deldirdikten sonra sivilce gelişmiş ise bir kaç gün küpe tarzı aksesuar takmayın. Bu bölgeyi tuzlu su ile de temizleyebilirsiniz. Peki, Kulak Memesinde Sivilce Nasıl Geçer sorusuna beraber bakalım.

Bunlar işe yaramadı ise piyasa da satılan sivilce bantlarından satın alıp kulaktaki sivilcenin üzerine yapıştırabilirsiniz. Sivilce bandını yapıştırmadan önce yapıştıracağınız sivilce olan bölgeyi temizleyin. Daha sonra da sivilcenin üzerine yapıştırıp belli bir süre bekleyin. 8 saat kadar beklerseniz ve bu sürenin sonunda sivilce bandını çıkarttığınız takdir de sivilcenin yok olduğunu görürsünüz. Bu şekilde sizi rahatsız eden sivilceden kurtulmuş olursunuz.

 😎 Faydalı Konu: Sivilce Çıkmaması İçin Ne Yapmalı? 

Unutmayın ki sivilce bantlarını yatmadan önce sivilcenin üzerine yapıştırıp sabaha kadar beklediğiniz takdir de daha iyi sonuç alabilirsiniz. Sivilce bantları ile istenmeyen görünüm sergileyen sivilcelerden kurtulmanız mümkün. Kulakta olan sivilceler yukarıda yazdığımız gibi genelde kulak deldirmekten kaynaklı olabildiği gibi başka sebeplerden de çıkabilir. En kolay ve hızlı şekilde kurtulma yolu da iyi bir marka sivilce bandı satın alıp sivilcenin üzerine yapıştırıp gerekli süre bekledikten sonra kurtulabilirsiniz. Bu uygulamalar ile kulak memesinde oluşan sivilceden kurtulmuş olursunuz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.