Ensede Sivilce Tedavisi

10.08.2016
1.333
Ensede Sivilce Tedavisi

Ensede Sivilce Tedavisi

Vücudumuzun pek çok bölgesinde zaman zaman sivilce görebiliriz. Bu sivilceler bazen öyle yerlere yerleşirler ki bu sıkıcı bir durumdur ve acil olarak bir doktora başvurulması gerekmektedir. Bunlardan biri de ensede sivilce sorunudur. Bu bölgede çıkan sivilcelerin tedavisi ve takibi daha zor olmaktadır.

Ensede sivilce tedavisi için en önemli husus kıl köklerinin iltihaplanmış olması ihtimalidir. Hormonlarımıza göre zaman zaman vücuttaki yağlanma seviyesi değişirken yağlanmayla birlikte gözenekler tıkanır ve iltihaplanmaya başlar. Bu nedenle sivilce sorunu en çok rastlanılan durumların başında gelmektedir.

Ense bölgesindeki sivilce sorunu için düzenli olarak ensenizi yıkamanız doğru bir uygulama olacaktır. Ense çabuk kilene, bakteri oluşumuna açık ve çok terleyen bir bölgedir. Bu nedenle ensenizde sivilce sorunu daha çok ortaya çıkabilir. Ayrıca ense bölgesindeki sivilceler kadınlarda yumurtalıklarda problem olduğunun belirtisi olabilir. Bunun için ise ensenizde kan testi ve USG çekimleriyle yumurtalıklarınız da herhangi bir problem olup olmadığını kontrol ettirmelisiniz.

Gerginlik ve strese bağlı sebeplerden de bu bölgede sivilce çıkması normaldir. Bu tarz durumlarda yapılacak en doğru uygulama mümkün olduğunca stresten uzak kalmaya çalışmaktır. Özellikle beslenmenizde dikkatli olmanız ve yağlı baharatlı yiyeceklerden uzak durmanız büyük önem taşımaktadır. Spor veya egzersiz yapmayan kişilerin kan akışları normalden daha yavaştır o nedenle spor ve egzersiz yapılmalı ki kan akışı normal olarak sağlanmalıdır. En önemlisi ise uzman bir doktora başvurmak ve sivilcelerinin çıkış nedenlerinin tahlilinin yapılmasını sağlamak doğru bir tedavi yöntemi için gereklidir.

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.