Ev Yapımı Kolay Sivilce Maskeleri

20.07.2017
1.193
Ev Yapımı Kolay Sivilce Maskeleri

Ev Yapımı Kolay Sivilce Maskeleri

Sivilce pek çok kişinin karşı karşıya olduğu sorunlardan biridir. Yağlı cilt tipine sahip olan kişilerde sivilceler rahatsız edici olabilmektedir. Sivilceler için önlem alınmadığında kalıcı sorunlara da neden olabilir. Sivilce yalnızca cildi tahrip etmekle kalmaz aynı zamanda kötü bir görüntü yaratması nedeni ile kişilerde psikolojik sorunlara da neden olabilmektedir. Ev yapımı kolay sivilce maskeleri ile tüm bu sorunların üstesinden gelebilirsiniz.

Limon ve Aspirin İle Hazırlanan Sivilce Maskesi

Limon pek çok cilt tipi için kullanılan doğal ürünlerden biridir. Özellikle yağlı ciltler için limon oldukça etkilidir. Limon kürü ile cildinizdeki sivilcelerden çok kısa süre içerisinde kurtulabilirsiniz. Limon ve aspirini kullanarak sizlerde çok kısa süre içerisinde kurtulabilirsiniz. Limon ve aspirin ile hazırlanan maske yapımı için cilt tipinize uygun kile ihtiyacınız vardır. Bir yemek kaşığı kil, bir yemek kaşığı limon suyu ve bir adet aspirini karıştırıp cildiniz için kullanabilirsiniz. Bu maskeyi haftada 4 defa kullanabilirsiniz. Fakat sivilce maskesi uygulamak için sivilcelerin aknelerden arındırılmış olmasına da dikkat etmeniz gerekmektedir.

Çilekli Sivilce Maskesi

Sivilceler için etkili olan çözümlerden biri de çilektir. Ev yapımı kolay sivilce maskeleri için çilek tarifini uygulayabilirsiniz. Bir kase içerisinde 5 adet çilek küçük parçalara ayrılır. Daha sora içerisine iki kaşık yoğurt ekleyerek maskeyi hazırlayabilirsiniz. Çilekleri kıvamlı hale getirmek için bir çatal yardımı ile ezebilirsiniz. Cildinize uyguladığınız bu karışımı yaklaşık 20 dakika boyunca bekleyebilirsiniz. Dilerseniz maske öncesinde çilek suyu ve limon suyu ile hazırlanmış tonik de uygulayabilirsiniz. Cildinize çilek maskesini düzenli olarak uyguladığınızda çok kısa süre içerisinde sivilcedeki azalmayı fark edebilirsiniz. Çilek ve bal karışımı ile de aynı maskeyi uygulama imkanınız vardır. Bir tatlı kaşığı bal ve çilek püresi ile hazırladığınız maskeyi haftada 2 defa uygulayabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.