Sivilcelerimi Patlatsam Geçer Mi?

10.02.2017
1.208
Sivilcelerimi Patlatsam Geçer Mi?

Sivilcelerimi Patlatsam Geçer Mi? Sivilce ergenlik döneminde yüzümüzde ve vücudumuzun bazı yerlerinde çıkan bir aknedir. Ergenlik çağına girmiş hemen hemen herkesin yüzünde meydana gelen bu sivilceler kesinlikle patlatılmamalıdır. Aksi halde geçmek yerine daha çok çoğalır vücudunuzun ve yüzünüzün görüntüsü bozulur. Patlatmak yerine sivilceler için özel maskeler, kremler ve evinizi de hazırlayabileceğiniz maskeler vardır bunları denemelisiniz. Ama kullanırken dikkatli olun yan etki yapabilir. Bu yüzden bu maskeleri kullanmadan önce mutlaka doktorunuza başvurun.

Yüzünde sivilce çıkan bir kişi Sivilcelerimi Patlatsam Geçer mi? acaba sorusunu kendilerine sormaktadırlar. Yüzündeki sivilceleri patlamak yerine hasta hanelere ve cerrahlara danışabilirler. Patlayan sivilceler yüzünüzde kötü bir görüntü bırakabilir. Sivilce geçse bile patlatıldığında lekeleri yüzünü de kalır. Sivilce patlatıldığında içerisindeki bakteriler ve mikroplar yüzünü de dağılır ve bir tane sivilceden kurtulayım derken, patlattığınız yerden bu defa bir kaç tane daha çıkar.

Ama epey bir büyüyen sivilce varsa yüzünüzde ve kendiliğinden patlamaya hazır hal almış ise doktorun tavsiyesi üzerine patlatılabilir. Yüzünüzde sivilce çıkmaması için devamlı bakım ürünleri kullanın, su ile her gün bol bol yüzünüzü yıkayın böylelikle patlamak yerine hiç sivilceniz çıkmaz ve temiz sivilcesiz bir yüze sahip olursunuz. Ama kesinlikle yüzde ve vücutta çıkan sivilceler kesinlikle patlatılmamalıdır. Elinizle sivilcenin olduğu yere sürekli temas ettirmemeye özen gösterin. Yüzünüzdeki sivilceleri kendi haline bırakın, kendiliğinden geçer kaybolur gider zaten…

YAZAR BİLGİSİ
Aslı Can
Türkiye ve Dünya tatlarından seçme tarifleri sizler için Modafesto sitesinde paylaşıyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.