Yüzümde Kocaman Sivilce Çıktı

31.07.2016
908
Yüzümde Kocaman Sivilce Çıktı

Yüzümde Kocaman Sivilce Çıktı

 Bazı insanların ciltleri yağlıdır ve sivilce oluşumu daha yoğun olarak görülür. Ya da karaciğerden kaynaklanan bazı problemler olduğu için sivilce olarak dışa vuruyor olabilir. Öncelikle yapılması gereken sivilcenin kaynağını bulup gerekirse bir doktora başvurup, gerekli tahlil ve araştırmalar sonucunda izlenmesi gereken yolu bulmaktır. Karaciğerden kaynaklanan bir sorun varsa ilaç tedavisi ile çözüme kavuşulabilir. Tamamen ciltten kaynaklanan bir sorunsa yine gereken krem ve losyonlarla sorunun üstesinden gelinebilir.

Her yaşta sivilcelenmeler olabilir, ergenlik döneminde, daha orta yaş dönemlerinde hormonlarla ilgili olarak sivilceler görülebilir. Fakat en çok sivilce oluşan dönem tabi ki de ergenlik dönemidir. Ergenlik döneminde gençler Yüzümde kocaman sivilce çıktı diye dolaşır dururlar. Sivilcenin biri söner biri çıkar, 15 – 16 yaş aralığın en çok sivilcenin oluştuğu dönemdir. Hormonların en çok harekete geçtiği, en yoğun gelişim yaşandığı bu dönemde cilt yapısı da hareketlidir.

Hangi yaş döneminde olursa olsun sivilcelerin yok edilmesi mümkündür. Çeşitli cilt temizleyiciler, losyonlar, cilt bakımı yaptırmak sivilce oluşumunu azaltır. Ayrıca bitkisel tedavi yöntemleri de vardır. Yeşil çay demlenerek içilirse sivilce oluşumu önlenebilir veya demlenmiş yeşil çayla cildinizi temizleyebilirsiniz. Ortadan ikiye bölünmüş bir soğanın suyunu kulak çöpü ile sivilcelerin üzerine sürerseniz sivilceler kurumaya başlayacaktır. Limon suyu ile cildinizi temizleyip bir kaç dakika bekleyin ve durulayın cildinizdeki tazelik ve parlaklığı fark edeceksiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Aslı Can
Türkiye ve Dünya tatlarından seçme tarifleri sizler için Modafesto sitesinde paylaşıyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.