Genital Bölge Sivilce Tedavisi

20.02.2017
1.363
Genital Bölge Sivilce Tedavisi

Genital Bölge Sivilce Tedavisi: Kasık bölgesi çevresinde bulunan yağ bezlerinde tıkanma sonucu oluşan durum genital sivilcelenme ile sonuçlanmaktadır. Kasık alanında aşırı sıcak ve terleme cilt üstünde ölü deri, yağ ve bakteri birikimine sebebiyet vermektedir. Bu da sivilce oluşumuna neden olur. Genital aknelerin temel sebebi bu bölgede oluşan aşırı terlemedir. Sıcak hava, dar ve sağlıksız materyallerle üretilen iç giyim ürünleri de genital sivilce oluşumunu tetikler. Bunun haricinde genital bölgede sivilceye neden olan unsurlar hormonel değişiklikler, kadınlarda regl dönemi, yağlı yiyecek tüketimi, dar giyim, naylon ve polyester giysiler, ağda, az su tüketimi sayılabilir.

Peki, genital bölge sivilceleri nasıl engellenebilir? Kasık bölgesinde aşırı terlemeyi ve ısınmayı önlemesi açısından rahat, gevşek ve %100 pamuklu çamaşırları tercih edin. Çamaşır temizliğinde ve deterjan seçiminde titiz olun.  Mümkünse sert deterjanları tercih etmeyin. Doğal sabunları tercih edin. Genital bölge tüylerinin ayda bir temizlenmesi çok önemlidir. Genital bölge sivilce tedavisi nasıl yapılmaktadır? Genital bölge sivilce tedavisi ilk olarak genital bölgeyi son derece temiz tutmak ile başlamaktadır.  Genital bölge temizliğini sağlamanın birinci kuralı o bölgeyi kuru tutmaktır. Kuru ortam bakteri oluşumunu engellerken yaş ortam bakteri oluşumuna zemin hazırlar.

Akneli alan steril sular ile temizlenmelidir. Kasık bölgesinin yıkanması da akne oluşumunu engellemektedir. Ek olarak, eczanelerden temin edebileceğiniz genital bölge anti bakteriyel temizleyici ve akne temizleyici ürünleri kullanabilirsiniz. Ayrıca genital bölge sivilce kremleri de tedaviniz açısından olumlu gelişmeler sağlamaktadır. Tedavi için dermatoloğunuza başvurunuz. Unutulmamalıdır ki bu tedavide başarısız olunursa ve genital akne aşırı ağrılı yahut akıntılı ise enfeksiyon habercisi olabilmektedir. Bu nedenle tedaviye antibiyotikle devam edilmesi gerekebilir. Genital akne genital bölgede değil cinsel organ üzerinde ise muhakkak bir doktora görününüz.v

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.