Genital Bölge Sivilce Kremi

13.02.2017
1.433
Genital Bölge Sivilce Kremi

Genital Bölge Sivilce KremiGenital bölgede sivilce, yüzümüzde çıkan sivilce ile hemen hemen aynı sebeplerden ötürü çıkmaktır. Yağ bezlerinin vücuttan atımı sonucu oluşan sivilcelerin tanımı özetle; kıl köklerinde oluşan iltihabın dışarı atımıdır. Bilhassa genital bölgede çıkan sivilceler, korkuya sebep olmaktadır fakat bu sivilceler, dermatoloğunuzun size vereceği genital bölge sivilce kremi ile kolayca tedavi edilmektedir. Genital bölge içinde veya çevresinde oluşan, önceleri kırmızı bir şişlik,  sonraları iltihap şeklinde seyreder.

Genital bölge sivilceleri diğer sivilcelerle aynı sebeplerden oluşmaktadır. Dar ve naylon iç çamaşırları, ağda sonrası kıl büyümesi esnasında oluşan batıklar, ciltte oluşan nem kaybı vb. genital bölge sivilcelerine davetiye çıkarmaktadır. Stres ve endişe, hormonel değişiklikler, regl dönemi de genital bölgede sivilce oluşumuna sebebiyet vermektedir. Birtakım cinsel rahatsızlıklar sonucu çıkabilecek olan sorunların genital bölge sivilceleriyle karıştırılmaması gerekir.

Genital bölge sivilcelerini önlemek için dar ve sağlıksız iç çamaşırlarınızdan kurtulun. Ağda sonrası oluşabilecek batıklarınızı tetikleyen dar iç giyim ve polyester ile naylon materyaller ile üretilen iç giyim eşyaları genital bölge sağlığınızı tehdit etmektedir. Yağlı yemek sivilce oluşumunu hızlandırır. Bol su tüketimi ile sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz. Her sağlık sorununda olduğu gibi sivilceleriniz için de uzmanlara görünmenizde fayda görülmektedir.

Öncelikle sivilce oluşumunun nedenleri araştırılarak bulunur ve buna uygun bir tedavi yöntemi izlenir.  Dermatoloğunuzun belirlediği genital bölge sivilce kremi ile tedaviniz doğru bir şekilde devam ederek iyileşme gösterir. Bu noktada hastaya düşen en büyük önlem cilt temizliğini sağlamaktır. Sivilcelerinizi hijyenik olmayan sıkma işlemiyle tedavi edemeyeceğinizi hatırlatmakta fayda var.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.