Ayakta Sivilce Neden Çıkar?

10.08.2016
12.419
Ayakta Sivilce Neden Çıkar?

Ayakta Sivilce Neden Çıkar? Sivilce genellikle bazı insanlarda 12 ile 32 yaşlarında olan kişilerde daha sıklıkla görülebilmektedir. Sivilce (akne) diye tabir ettiğimiz rahatsızlık cildimizde bulunan yağ bezlerinin bir hastalığın belirtisidir. Vücudumuzun her bölgesinde çıkabilir. Tabi en çok yüz bölgelerimiz de çıkmaktadır. Diyelim ki alışkın olmadığımız bölgeden, yani ayağımızda çıktı ne yapabiliriz Ayakta Sivilce Tedavisi nasıl uygulanır veya ben evde uygulayabilir miyim bu sivilceden kurtulabilirim diye soruyorsanız evde de sivilcelerden kurtulmanın tedavisi mümkündür.

Ama sizin yine de hastaneye gitmenizde fayda vardır. Çünkü dermatoloji uzmanınız sizi tedavi ederek size uygun olan krem gibi losyon gibi bir şeyler önerebilir. Kullanmış olduğunuz çorapların yıkanması ayağınızda çıkacak olan sivilcelere bir nebze de olsa önlemiş olursunuz. Sürekli olarak temiz çoraplar giymeye özen göstermelisiniz. Ayaklarınızı yıkayarak sivilcelerin yok olmasını da önleyebilirsiniz. Ayağınızda çıkan sivilceyi kesinlikle sıkmayın, patlatmayın, kaşımayın aksi takdirde bir tane sivilceden kurtulayım derken bir kaç tane daha ayağınızda sivilce çıkabilir.

Ayak bakımınıza özen göstermelisiniz. Sivilce tedavisi genellikle sivilcenin tipine göre değişkenlik göstermektedir. Sivilceden kurtulmak için birkaç losyon, A vitaminli ya da benzoyil peroxidli kremler, sivilce kremleri, jel, gibi tedaviler uzmanların önerilerine göre bunlardan kullanmak gerekiyordur. Birde agız yoluyla kullanılan antibiyotikler haplar önermektedirler. Eğer ayağınızda kıpkırmızı ve geniş bir sivilce çıktıysa, ayağınızda çıkan sivilcelerin içine kortizon enjekte ederek de iyileşebilir siniz.

YAZAR BİLGİSİ
Aslı Can
Türkiye ve Dünya tatlarından seçme tarifleri sizler için Modafesto sitesinde paylaşıyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.