Cilt Ve Yüz Beyazlatma Yolları

19.06.2016
725
Cilt Ve Yüz Beyazlatma Yolları

Cilt Ve Yüz Beyazlatma Yolları

            Günümüzde birçok bayan cildinin beyaz olmasını istemekte, bu beyazlığı gerçekleştirmek için bir takım çareler aramakta. Aşırı esmer bayanlardan tutun da beyaz tenli olarak nitelendirebileceğimiz bayanlar bile ten rengini daha da açmayı temenni ediyor, ünlü markalarda bundan ilham alınarak bu amaca yönelik ürünler üretmekte. Hatta internet sayfalarında dolaşırken sağda solda reklam kısmında da birçok ürünün satışına tanık oluyoruz. Böyle kimyasal ürünlerin kullanımı ne derece doğru bilinmez. Elbette belirli markalar cilt sağlığını bozmayan ürünlerin üretimini yapmakta ancak ne yazık ki para hırsı ile sağlığımıza zarar veren, kanserojen üretimlerde mevcut.

 

 Bitkisel şeyler cilt ve yüzlerini beyazlatmak isteyen bayanların genelde ilk tercihi olmakta. Örneğin beyaz renkli kil maskesi edinip uygulama sırasında içerisine bir miktar kayısı yağı eklerseniz kısa zaman sürecinde cildinizdeki beyazlamayı göreceksiniz. Bu kalıcı olmamakla birlikte, cildi temizlediği, makyaj kalıntılarından arındırdığı için beyazlama sağladığı bilinmektedir.

 

Bunun dışında pirinç maskesi de cilt rengini açıyor. Bu maskede de pirinç unu ve süt kullanılıyor, süt cilt nemini ayarlarken aynı zamanda da cildi arındırıyor. Bir takım sabunlar da bu amaca yönelik hizmet veriyor. Bayanlara tavsiyem ise kimyasal şeyleri kullanmadan önce bitkisel malzemeleri denemeleri, ilk sıraya sağlığa uygunluğu koymalarıdır.

YAZAR BİLGİSİ
Aslı Can
Türkiye ve Dünya tatlarından seçme tarifleri sizler için Modafesto sitesinde paylaşıyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.