E Vitamini İle Gençleşin

23.08.2015
715
E Vitamini İle Gençleşin

E Vitamini İle Gençleşin
Tek yönlü beslenmenin yanlış bir alışkanlık olduğuna dikkat çeken uzmanlar, kişinin ihtiyacı olan tüm vitaminleri yeteri kadar alması gerektiğini, bunun da dengeli ve sağlıklı beslenmeyle sağlanabileceğini belirtiyor. Sağlıksız beslenme alışkanlıkları tüm vücudu olumsuz etkilediği gibi cildin erken yaşlanmasına da yol açabiliyor. Yaşlanma karşıtı vitaminlerin başında gelen E vitamini içeren yiyecekler hücreleri yenileyip, uzun yaşamasını sağlıyor. Öte yandan vücuttaki oksijenin en iyi şekilde kullanılmasına yardımcı oluyor. Bu vitamin en çok ceviz, fındık, fıstık, tohumlar, soya, et, balık, yeşil yapraklı sebzeler, kuşkonmaz, elma, yumurta ve tahıllarda bulunuyor.

Yaz güneşine karşı E vitamini
Cildin E vitamine ihtiyacı en çok yaz aylarında yaşanmaktadır güneşin zararlı ışınlarına karşı cildimizin kurumasına, lekelenmesine, kırışmasına ve yıpranmasına karşı verimli olacaktır.Yine yaz aylarında kullandığınız bakım ürünlerinin E vitamini içermesine dikkat etmelisiniz.

E vitamini hangi yiyeceklerde bulunur?
E vitaminini zeytinyağı, soya fasulyesi yağı, buğday, pirinç, mısır, çavdar, yulaf, balık, ceviz, fındık, badem, marul, kereviz, maydanoz, ıspanak, lahana gibi gıdalarda bulunmaktadır.

Uzmanlara göre E vitamini beslenmesine dikkat etmek için yemeklerinizde mutlaka zeytinyağı kullanmamızı önerirken, tv izlerken veya çay içerken günde en az bir avuç ceviz veya fındık gibi tüketmemizi tavsiye ediyor.Bunun yanı sıra balık tüketimine önem vermeli ve haftada en az 2 kez balık tüketmelisiniz, ayrıca kuru baklagil tüketimine de önem gösterin.

YAZAR BİLGİSİ
Serdar
Moda,sağlık,yaşam ve güncel bilgileri sizinle paylaşan modafesto.com kurucusu
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.