Burunda Sivilce Neden Çıkar?

20.07.2016
1.602
Burunda Sivilce Neden Çıkar?

Burunda Sivilce Neden Çıkar?

Sivilceler estetik görüntüsü ile hem yüzünüzü hem de moralinizi bozar. Bazen iltihaplı oluyor ve ağrı veriyor. Sivilceler yaş kategorisine göre çıkmaz. Çoğunlukla ergen çağlarında kol, yüz, sırt ve bacak bölgelerinde çıkar. Fakat insan yaşa doldukça da sivilceler çıkabilir. Sivilceler organizmanız da yaranan rahatsızlıklardan çıkar. Deriniz organizmada başkaldıran rahatsızlığa direnişini bu yolla gösterir. Günümüzde sivilceler büyük problemlere yol açmadan tedavi olunabilir. Ergenlik çağında değilseniz vücudunuzda çıkan sivilcenin nedenini onun çıkma yerine göre anlaya bilirsiniz.

Burunda Sivilce Neden Çıkar? Eğer burnunuzun tam ucunda veya kenarlarında sivilce çıktıysa kalp rahatsızlığınız olabilir. Genellikle kalp problemi yaşayan insanlar burun sivilceleri ile sık karşılaşır. Burun üstü ve çevresinde çıkan sivilceler ise mide ve bağırsak rahatsızlıklarına işaret eder. Çoğu zaman kabızlık gibi bağırsak problemi olan insanlar burun sivilcelerinden rahatsız olur.

Aşırı bilgisayar önünde çalışan kişilerde rastlanan gastrit gibi hastalık da burun çevresinde sivilcelerin yaşanmasına sebep olabilir.

Sivilcelerden kurtulmak için öncelikle onun çıkmasına neden olan sebepleri bulmanız gerekir. Sebebi stres, yorgunluk olursa öncelikle yaşam tarzınıza dikkat etmelisiniz. Bolca su tüketip, temiz havada bulunmanız, yemeklerde az yağlı tercih etmeniz sizi sivilcelerden uzak tutar. Mevsimi olan meyve ve sebzeler yerseniz deriniz daha sağlam olur. Sebzelerden yapılan yüz maskeleri ile yüzünüz daha ferah olur. Makyaj yapıyorsanız uykudan önce ılık su ile mutlaka temizlemeniz gerekir. Aksi takdirde sivilceler tekrar çıkabilir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.