Cilt Sıkılaştırma Nasıl Yapılır?

19.06.2016
733
Cilt Sıkılaştırma Nasıl Yapılır?

Cilt Sıkılaştırma Nasıl Yapılır?

Yetersiz cilt bakımı, yaş, stres ve genetik gibi faktörler nedeniyle ciltteki gözenekler genişleyerek elastikiyetini kaybeder. Bu durum kir ve çeşitli bakterilerin yardımı ile akne ve siyah nokta benzeri göze hiç de hoş gelmeyen görüntülere neden olur.

Cilt sıkılaştırma: Cilt üzerinde çeşitli faktörlere bağlı olarak meydana gelen gözeneklerin çeşitli yöntemlerle küçültülmesi yâda yok edilmesidir. Ancak unutulmamalıdır. Gözenekler cildin bir parçası olup asla tamamen yok edilmesi mümkün değildir.

Cilt Sıkılaştırma Nasıl Yapılır?

Cilt sıkılaştırma amacıyla çeşitli yöntemler kullanılmaktadır.

Buz: Makyajdan hemen önce yaklaşık 30 saniye kadar cilde uygulanır. Sonuç almak için birkaç gün boyunca denenmelidir. Gözenek sıkılaştırmanın yanı sıra kan dolaşımını da uyarıcı etkisi vardır.

Yoğurt: Yüz bölgesine ince bir tabaka halinde uygulanmalı ve yaklaşık 15 dakika sonra suyla durulanmalıdır. Yoğurt laktik asit içeriği sayesinde gözenekleri, aşırı yağ ve ölü hücreleri temizlediği gibi kırışıklıkları da önlemektedir. Haftada 4 kez 1 ay boyunca uygulanmalıdır.

Yumurta: En yaygın kullanılan yöntemdir. Cilde eşit bir şekilde sürülen yumurta akı, tamamen kuruduktan sonra durulanmalıdır. Hafta birkaç kez olmak zere 1 ay boyunca yapılan uygulama ile gözenek büyüklük ve sayısında ciddi azalmalar olacaktır.

Şeker Maskesi: Bir yemek kaşığı zeytinyağı içersine 4 tatlı kaşığı şeker ve 2 damla limonsuyu karıştırılır. Elde edilen karışım 30 saniye kadar yüzde bekletilerek durulanır. Haftada 2–3 kez düzenli olarak yapılmalıdır.
 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.