Ensede Sivilce Çıkması Nedenleri

02.08.2016
984
Ensede Sivilce Çıkması Nedenleri

Ensede Sivilce Çıkması Nedenleri

Ensede Sivilce Çıkması Nedenleri, Sivilceler çok kişinin başının derdidir. Kimi insan görüntüsünün kötülüğünden kimisi bıraktığı izlerden yakınır. Bazı bölgelerde çıkan sivilceler ise can yakmakta, yaşam kalitesini azaltmaktadır. Nerede çıkarsa çıksın sivilcelere dokunulmaması, kaşınmaması, sıkılmaması tavsiye edilir. Sivilcelerin çıkma sebepleri çok farklı olabilir. Ergenlik dönemindeki hormon değişiklikleri, ciltteki yağlanmalar sivilcelerin sebebi olabildiği gibi giysilerdeki deterjan kalıntıları da sebepler arasında olabilmektedir.

Ergenlik döneminde çıkan sivilceler daha çok yüzde, sırtta görülebilmektedir. Bu tür sivilceler çeşitli akne (sivilce) kremleriyle, gerek duyuluyorsa antibiyotiklerle tedavi edilmektedir. Giysilerinde, çarşaf ve yastık kılıflarında da hijyen kurallarına uyulmalıdır. Fazla terleme de sivilce çıkmasına zemin hazırlayabilmektedir.

Ensede Sivilce Çıkması Nedenleri

Her yaştan insan zaman zaman sivilcelerden yakınabilmektedir. Sebebinin bilinmesi tedavisinde yararlı olacaktır. Tedavilerinin ihmal edilmesiyle izler bırakabileceği unutulmamalıdır ki bu izler psikolojik olarak kişiyi etkileyecektir ayrıca tedavide sabırlı olmak gerekmektedir. Doğal yöntemlerle sivilce tedavisi yapılabilse de en iyisi bir cilt uzmanının fikrini almak ve önerilerini uygulamaktır.

Faydalı Konu – Ensede Sivilce Neden Çıkar?

En çok san sıkıcı sivilceler ensede çıkanlardır. Özellikle erkeklerde Ensede Sivilce Çıkması Nedenleri arasında enfeksiyon düşünülebilir veya ödemden kaynaklanıyor olabilir. Sivilceler birkaç gün içinde kendiliğinden geçmesi de mümkün olsa da inatçı ve büyüyen, ağrı veren oluşumlar için bir cilt uzmanından yardım alınmalı ve vereceği ilaçlar veya tavsiyelerle tedavi yoluna gidilmelidir. Ensede çıkan sivilceler bitlenme nedeniyle de görülebilmektedir. Kesin teşhis edildikten sonra doktor kontrolünde tedavisi yapılmalıdır. Antibiyotikli kremler, bazı özel şampuanlar tedavide geçerli yöntemlerdendir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.