E Vitamini Cilt Maskesi Ve Cilde Faydaları

16.08.2016
902
E Vitamini Cilt Maskesi Ve Cilde Faydaları

E Vitamini Cilt Maskesi Ve Cilde Faydaları

Güzel ve sağlıklı bir cilde sahip olmanın en basit yöntemleri, sağlıklı beslenme, günde en az iki litre su tüketmek ve E vitamini destekli ürünler ya da maskeler kullanmaktır. Her insanın kendisine has bir cilt türü vardır fakat bu cilt türleri genelleme yapıldığı zaman yağlı, karma ya da kuru ciltler olarak üçe ayrılır. Bu cilt türlerine uygun maskeler kullanmak, hem cildin alerjik reaksiyon vermesi açısından, hem de ciltte bulunan sivilce, akne gibi sorunların iyileşmesi açısından önemlidir.

Tercih edilecek olan maskelerde E vitamini olması, birçok cilt faydasını da beraberinde getirmektedir. Bu faydaları saymak gerekirse;

-E vitamini güneş ışınlarının ciltte bıraktığı istenmeyen lekeleri ve pullanmaları iyileştirdiği gibi, güneşe çıkmadan önce cilde uygulandığı zamanda bu sorunların oluşmasını engeller.

-Cildin nem seviyesini düzenleyerek, yaşlanmaya karşı bir koruma oluşturur. Ayrıca yaşın ilerlemesiyle ortaya çıkan kolajen eksilmesini tamamlayarak, cildin parlak ve genç görünmesini sağlar.

-Dışarıdan gelecek olan mikrobik etkilere karşı da, cildin savunma mekanizmasını harekete geçirir.

-Ameliyat sonrasında ya da herhangi bir zamanda oluşan çizik ve yaralara uygulanması halinde, hızlı bir şekilde iyileşme sağlar ve iz kalmamasına katkıda bulunur.

-Çevresel sorunlar nedeniyle cildiniz yorgun, cansız ve kirli bir görünüme sahip olmuşsa, E vitamini destekli maskeler ya da takviye edici gıdalar kullanarak canlı ve parlak bir görünüme yeniden kavuşabilirsiniz…

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.