Ensede Sivilce Gibi Şişlik Oluşması

13.02.2017
2.666
Ensede Sivilce Gibi Şişlik Oluşması

Ensede Sivilce Gibi Şişlik Oluşması Bazı insanlarda genellikle ensede beze oluşumu gibi rahatsızlıklar çıkabilir. Bu rahatsızlıkların sebepleri, boyunda düzensiz hareketlilikten dolayı damarların kasılması veya üst üste gelmesinden kaynaklanan Ensede Sivilce Gibi Şişlik oluşmasına neden olabilir. Şişlik genelde çok ağrılı ve kıpkırmızı bir hal alabilir. Böyle kas zedelenmelerin de yapılacak olan en iyi tedavi yöntemlerinden birisi masaj yaptırarak damarların gevşemesi rahatlaması sağlanabilir.

Tabi bu masaj seçeneği boyun kasların ve damarların fazla zedelenmemesi halinde yapılmalıdır. Eğer Ensede Sivilce Gibi Şişlik olan rahatsızlık verici bir şişlik ise ve çok ağrı veya kaşıntı yapıyorsa fizik tedaviye gidilerek, çok ağrı yapan, şişliğin geçmesi için en iyi tavsiye edilecek bir tedavidir. Eğer masaj veya fizik tedavi ile Ensede Sivilce Gibi Şişlik geçmiyorsa ciddi olan bir hastalık olabilir, (tümör) gibi mesela.

Şişliğin tümör olabilmesini anlayabilmek için kanserli hücrelerin var olması nedeniyle ensedeki şişliğin bir anda değil de gün geçtikçe yavaş yavaş oluşmasına ve o şişliğe elimizle bastırınca çok kötü ağrı yaptığını gözlemleyerek anlayabiliriz. Tabi bu bastırdığında ağrı yaparak anlama yöntemi, o şişliğin ağrı yapan şişlik olması lazım, çünkü bu şişliğin iki çeşidi var birisi bastırınca çok ağrı yapar diğeri ise bastırdığınızda hiç ağrı yapmayan dokunulduğu dahi belli olmayan çeşidi var. Eğer Ensede Sivilce Gibi Şişlik oluştuysa bu bir kanser hücresi olabilir. Ve vakit kaybeden hemen doktora gidilmelidir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.