Göz Kırışıkları İçin Bitkisel Yağlar

05.03.2016
806
Göz Kırışıkları İçin Bitkisel Yağlar

Göz Kırışıkları İçin Bitkisel Yağlar

Göz kırışıklıkları için bitkisel yağlar ve göz kırışıklığı tedavisinde en etkili doğal yöntemleri sizler için modafesto.com sitesinde bir araya topladık. Hep birlikte göz kırışıklıkları için bitkisel yağlar neler bakalım.

Göz kırışıklarını gidermek için doğada yer alan bitkisel yağların hepsi kullanılmaz. Bazıları ters etki gösterebilir. Bu yüzden sadece göz kırışıklıklarını azaltmak ve yok etmek için kullanılacak bitkisel yağların neler olduğunu bilmek ve ona göre kullanmak gerekir. Kırışıklıkları azaltmaya yardımcı ilk bitkisel yağ buğday yağıdır. Bu yağ sayesinde göz çevresinde çizgi oluşumu azalır.

Göz Kırışıkları İçin Bitkisel Yağ

Göz Kırışıkları İçin Bitkisel Yağ

Önceden oluşan kırışıklıklar da zamanla yok olur. Gece uyumadan önce masaj yaparak göz çevresine buğday yağını sürerek göz çevresi bakımınızı yapabilirsiniz. İkinci olarak kayısı çekirdeği yağı’ dır. Kayısı çekirdek yağını pamukla göz çevrenize sürün ve 1,5 saat sonra temizleyin. Haftada 3-4 kere uyguladığınızda bu yöntem sayesinde kırışıklıklarınız azalacaktır. Kayısı çekirdeği yağında bol miktarda A vitamini yer alır. Bu da cildinin toparlanmasına yardımcı olur. Haftada 1-2 defa 1 çay kaşığı avokado yağını göz çevrenize masaj yaparak uygulayın ve yarım saat sonra yıkayın. Her gün uygulanması daha iyi olur.

Göz Kırışıkları İçin Bitkisel Yağ Önerisi

Göz Kırışıkları İçin Bitkisel Yağ Önerisi

Fakat şunu da unutmayın ki her şeyin fazlası zarardır, bu yüzden bitkisel yağlar da az miktarda kullanılırsa etkisi hızlı olur. Badem yağı da göz çevresindeki çizgi ve kırışıklıklara iyi gelir. Haftada 1 defa düzenli olarak badem yağını göz çevrenize sürün ve birkaç ay sonra çizgilerin azaldığını göreceksiniz.  Buradaki bitkisel yağları sıra ile deneyiniz, önce kullanmaya başladığınız yağı birkaç ay deneyin ve sonuçları görün Eğer etkisini görürseniz kullanmaya devam etmenizde yarar var.

YAZAR BİLGİSİ
Serdar
Moda,sağlık,yaşam ve güncel bilgileri sizinle paylaşan modafesto.com kurucusu
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.