Cilt Lekelerinden Sonsuza Dek Kurtulun

19.06.2016
839
Cilt Lekelerinden Sonsuza Dek Kurtulun

Cilt Lekelerinden Sonsuza Dek Kurtulun

Cilt lekesi; çevresel ve genetik faktörlere bağlı olarak cilt üzerinde açılıma yâ da koyulaşmaya neden olan izlerdir. Hayati tehlikeleri yoktur. Moral ve motivasyon üzerine olumsuz etkileri vardır.

Cilt Lekelerinin Çeşitleri

Çil: Genelde açık tenli, renkli gözlü ve kızıl saçlı kişilerde görülen küçük kahve tonlu noktalardır. Küçük yaşlardan itibaren artmakla beraber 40 lı yaşlardan sonra azalırlar. Genelde güneşe maruz kalan bölgelerde oluşup kış aylarında azalırlar. Çoğunlukla sırt, göğüs ve yüz bölgelerinde görülür.

Cilt Benleri: Sebebi tam olarak belli olmamakla beraber en sık görülen cilt lekeleridir. Bebeklikte görülmeye başlayıp yaş ilerledikçe sayı ve büyüklük olarak genişler.

Et Benleri: Genelde belirli bir yaşın üzerinde görülür. Gençlerde ender rastlanan bir leke çeşididir. Yüz, boyun ve sırt bölgesinde görülürler. Genelde hormonsal bozukluklar sonucu oluşturmaktadırlar.

Doğal yöntemlerle cilt lekelerinden sonsuza dek kurtulun. Nasıl mı?

Domates Maskesi: 1 yemek kaşığı yulaf ezmesi, 1 adet doğranmış domates ve 1 çay kaşığı limon suyu iyice karıştırılarak içinde parçacık kalmayacak şekilde ezilir. Sonrasında lekelerin olduğu bölgeye ince bir tabaka halinde sürülerek 15 dakika kadar beklendikten sonra iyice durulanır.

Yumurta Maskesi: Sarısı alınan yumurtanın akına limon kabuğu rendelenerek macun kıvamına getirilir. Cilde sürülüp kuruması beklenir. Kuruyan maske artan macun yardımıyla uygulanan bölgeden temizlenir. Burada cildin tahriş olmamasına özen gösterilmelidir.

Son olarak dolapta birkaç gündür beklemiş ve sararmış olan salatalıklar ikiye bölünerek lekelerin üzerinde ovulur. Haftada 3 gün yapılacak bu uygulamanın lekelerde açılmaya neden olduğunu göreceksiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Aslı Can
Türkiye ve Dünya tatlarından seçme tarifleri sizler için Modafesto sitesinde paylaşıyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.