Ayakta Çıkan Sivilceler İçin Maske

19.07.2016
819
Ayakta Çıkan Sivilceler İçin Maske

Ayakta Çıkan Sivilceler İçin Maske

Ayaklar sağlıklı olursa insanoğlunun hayatı o kadar düzgün olur. Bu yüzden ayak sağlığına çok dikkat etmeliyiz. Gün içinde ayakkabıların içinde sıkışan, sıkışma yüzünden terleyen, bakteri üreten ayaklarda sivilceler kaçınılmazdır. Bu sivilcelerin çıktığı andan itibaren çaresi bulunmazsa insanın yürümesini dolayısıyla günlük hayatını etkiler. Bu ayakta çıkan sivilcelerin önlenmesinin vücudun diğer bölgelerinde çıkan sivilceler gibi doğal yolları vardır. Öncelikle ayak temizliği çok önemlidir. Her gece yatmadan ayaklar düzgün bir şekilde yıkanmalı ve kurulanmalıdır.

Faydalı Konu – Ayakta Sivilce Neden Çıkar?

Kurulanmayan ayak bakteri üretmeye mantar ve sivilce oluşumuna müsaittir. Ayakların yıkanma ve kurulanma aşamasından sonra ayakta mevcut bulunan sivilceler için doğal yollara başvurulabilir. Öncelikle en doğal en geçerli yöntem limondur. Limon ve aspirin.. Bu karışım her bölgedeki sivilceyi kurutmada çok etkilidir. Çok kolay temin edebileceğimiz limon ve aspirin sivilceli bölge temizlenip kurulandıktan sonra sürülürse, içindeki asitler sayesinde sivilceli bölgeyi tamamen kurutur.
Tabi ki sivilce kuruduktan sonra uygun bir nemlendirici sürülmelidir ki ayak tabanı tamamen kuruyup yeni bakterilere yol açmasın. Diğer bir kolay yöntem maya maskesidir. Bildiğimiz evde hamur işlerinde kullanılan yaş maya, yine limon ve antiseptik olan yoğurtla karıştırılıp macun haline getirilir. Ve sivilcenin üstüne sürülüp, kuruyana kadar beklenir. Kuruyan macun yıkanır ve bölge temizlenir. Ayakta çıkan sivilceler için maske ve maskeler çok çeşitlidir. Ama öncelik ayak sağlığı için ayağın her zaman temiz ve kuru tutulmasıdır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.