Burunda Çıkan Sivilceler İçin Maske

10.08.2016
1.198
Burunda Çıkan Sivilceler İçin Maske

Burunda Çıkan Sivilceler İçin Maske

Ergenlik çağına girildiği andan itibaren gençlerin karşı karşıya olduğu en önemli sorunlar arasında yer alan sivilce problemi,  kimi zaman ciddi psikolojik sorunlara sebebiyet vermektedir. Bu anlamda dikkat edilmesi gereken bir takım konular vardır. Öncelikli olarak beslenme alışkanlıklarını gözden geçirmek, ağır yağlı kızartma grubu besinlerden uzak durmak ve cilt temizliğine dikkat etmek gerekmektedir.  Yüzümüzde oluşan sivilceler görselliğimizi etkilediği için, kimi zaman önüne geçilmediği takdirde ilerleyerek hem kötü bir görüntü oluşmasına sebep olmakta hem de yüzümüzde hoş olmayan izler bırakabilmektedir. T bölgesi olarak anılan alın ve burun kısmı yağlı olan cilt yapısı için uygun olan temizleme jelleri ve nemlendiricileri kullanmakta fayda vardır.

Burunda çıkan sivilceler için maske önerileri arasında yer alan ve fayda gördüğünüz gibi aynı zamanda da var olan sivilce izlerini azaltan kil maskesi bu anlamda önemli bir yere sahiptir. Kil maskesini asırlardır güzelleşmek, kırışıklardan korunmak, ölü deriden arınmak ve sivilce problemlerinden korunmak için tercih edilen en önemli maskeler arasında yer almaktadır. Ciddi anlamda paralar harcamanıza gerek kalmadan sivilcelerinizden kurtularak bebek gibi bir cilde sahip olabilirsiniz.

Yapmanız gereken aktarlardan ya da kozmetik mağazalarından kil maskesi alarak temiz cilde sürmenizdir. Uygulamış olduğunuz bu maskeyi 15 dakika beklettikten sonra ılık su ile yıkamanız ve ardından tonik ya da gül suyu ile silmeniz yeterli olacaktır. Dikkat etmeniz gereken en önemli konu cilt yapınızı bilmekten geçiyor. Kil maskesi cildin fazla olan yağını aldığı için ciltte kuruma yapabilir. Bu nedenden dolayı maske sonrasında mutlaka cilde tonik uygulaması yapmalı ve nemlendirici krem kullanılması gerekmektedir. Haftada bir gün bu maskeyi uygulayarak sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.