Göz Çevresi İçin Doğal Maskeler

27.10.2016
975
Göz Çevresi İçin Doğal Maskeler

Yaş ilerledikçe kırışıklıklar, çizgiler önce göz çevresinden başlar. Göz çevresindeki çizgilerin oluşmasını önlemek için bazı şeylere dikkat etmeniz gerekir. Örneğin bol bol su içmelisiniz, uyku düzenine dikkat etmelisiniz, sigarayı asla kullanmamalısınız ve cildinizi nemlendirmeyi ihmal etmemelisiniz. Kırışıklıklar için çok fazla kozmetik ürünü vardır. Ama göz çevresi için doğal maskeler başlangıç için daha uygundur. Genç yaşta çok fazla kozmetiğe gerek yoktur.

Havuçlu Göz Maskesi: Öncelikle büyük bir havucun suyunu çıkarıyoruz. Eğer havucun suyunu çıkaramazsanız rendeleyerek de kullanabilirsiniz. 1 çay kaşığı badem yağını havuca ekleyerek 2 saat kadar buzdolabında bekletiyoruz. Daha sonra göz çevremize sürüyoruz. Bu maskeyi yarım saat bekletiyoruz. Daha sonra bol su ile yıkayın. Havuçta bol miktarda karoten vardır. Bu madde kırışıklıkların giderilmesinde yardımcı olur.

Göz Çevresi İçin Doğal Maskeler

Göz Çevresi İçin Doğal Maskeler

Kahve Maskesi: 1 çay kaşığı şekersiz Türk kahvesi yada granül kahve, 2 damla limon ve yarım çay kaşığı sızma zeytin yağını karıştırıyoruz. Parmağımızla masaj yaparak göz etrafımıza bu maskeden sürüyoruz. Kahvenin dolaşımı hızlandırıcı etkisi vardır. Cildiniz bu maskeyi emecektir. Emmez ise bir süre daha bekletin. Sonra bol su ile yıkayabilirsiniz. Haftada 2 yada 3 akşam uygulayabileceğiniz bir göz maskesidir.

Dogal Maskeler

Doğal Maskeler

Avokado Göz Maskesi: Avokado dilimlerini ezin. İçerisine 5 damla badem yağını damlatın. Kremsi bir maske elde edeceksiniz. Bu maskeyi göz çevrenize güzelce yedirerek sürünüz. Bu maskeyi 5 dakika bekletiniz. Daha sonra soğuk su ile yıkayınız. Avokado göz çevresindeki mor halkaların ve kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olacaktır.

Doğal Maske

Doğal Maske

 

YAZAR BİLGİSİ
Zeynep
25 Yaşında Moda'yı yakından takip eden ve ünlü markaların yeni sezon ürünlerini sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyan Modafesto.com Moda yazarı
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.