Kolda Sivilce Gibi Şişlik Neden Olur?

04.12.2023
3.838
Kolda Sivilce Gibi Şişlik Neden Olur?

Kolda Sivilce Gibi Şişlik Sivilceler, günlük hayatta özellikle bayanlarda çok rahatsız edici bir durum olup güzel ve çekici görünmelerine mani olan bir tür hastalıktır.

Ergenlik çağına girmiş birisinde daha çok görülen bu sivilceler, bazen ergenlik çağından sonra da kalıcı bir iz bırakabiliyor. Ve akabinde ortaya hiç hoş görünmeyen sivilceler de kalabiliyor. Sivilce bir insanda ayak sırtı, ayak tabanı ve avuç içi hariç vücudun her yerinde çıkabilir.

Kolda Sivilce Gibi Şişlik Oluşması

Bazen çıkması imkânsız denilebilecek ve kolay kolay çıkmayan bir yerde yani kolunuzda bile sivilce veya sivilceye benzer şişlikler çıkabiliyor. Bu Kolda Sivilce Gibi Şişlik bayanlarda çok daha sıklıkla görünüyor bunun nedeni ise bayanların uygulamış olduğu ağda, sir epilasyon gibi buna benzer uygulamaların vücuda alerji gibi bir sorunu var demektir. Tabi ki bayanların kollarında çıkan kıllar bayanları da rahatsız etmektedir. Bu nedenden dolayı bu alerji yapan birtakım uygulamalardan da vazgeçemiyorlar.

Kolda Sivilce Gibi Şişlik

Vazgeçemeyenler ve Kolda Sivilce Gibi Şişlik oluşuyorsa ve bu sivilce gibi şişliğin oluşmasını istemiyorlarsa epilasyon gibi şeylerden sonra güneşe çıkıldığı takdirde güneş, vücudunuza yeni epilasyon yaptığınız için cildinizi bozabiliyor. Bu yüzden epilasyondan hemen sonra güneşe çıkmamanız tavsiye edilir. Epilasyondan sonra banyoya girildiyse eğer sert bir şekilde banyoda kese yapılması sivilce çıkmasına neden olabilir. Vücudunuza epilasyon yapmadan kolunuza pudra uygulaması yapabilirsiniz. Son olarak Kolda Sivilce Gibi Şişlik oluştuğunda asla sivilceyi dokunmayın, sıkmayın.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.