Leke Çıkarıcı Yüz Maskeleri Nasıl Yapılır?

17.07.2017
1.282
Leke Çıkarıcı Yüz Maskeleri Nasıl Yapılır?

Leke Çıkarıcı Yüz Maskeleri Nasıl Yapılır?

Vücutta özellikle de yüz bölgesinde bulunan yara sivilce izleri güneş lekeleri çiller bayanlar için çok rahatsız edici bir durumdur. Ancak evdeki malzemelerle kolaylıkla hazırlanan maske ve kürlerle bu leke ve izlerden kurtulmak çok kolay.

Cilt problemlerini gidermede kullanılabilecek maskeleri hazırlarken cilt tipine uygun bir maske hazırlamak çok önemlidir. Leke çıkarıcı yüz maskeleri nasıl yapılır sorusunun cevabını öğrenmeden önce uygulama yapılacak cildin kuru mu yağlı yoksa karma bir cilt mi olduğunu öğrenmek gerekir.

Cilt Tipleri

1-Kuru Cilt Tipi;

Bu tür cilt tipinde özellikle soğuk havalarda ve duş alındıktan sonra deri sert bir görüntü oluşturarak pul pul dökülmeler yaşanır.

2-Yağlı Cilt Tipi;

Yağlı ciltlerde kuru ciltteki gibi pul pul dökülmeler görülmez aksine ciltte ıslak ve parlak bir görünüm oluşur.

3-Karma Cilt Tipi;

Bu tip ciltlerde yüzün, alın çene burun ve burun çevresi yağlıyken diğer bölgeleri kurudur.

Keten Tohumlu Maske

1 çorba kaşığı keten tohumu bir su bardağı su ile karıştırılıp kaynatılır. Karışım süzüldükten sonra bir bez yardımıyla lekelerin üzerine sürülür. Bu maske iki günde bir uygulanır. Düzenli kullanım sonunda yüzde oluşmuş lekelerin gözle görülür bir şekilde azaldığı görülür.

Yoğurt Ve Bira Mayalı Maske

Bir çay kaşığı bira mayası ile bir çorba kaşığı yoğurt karıştırılarak tüm yüze uygulanır yirmi dakika bekletildikten sonra soğuk sütle durulanır. Arkasından hemen suyla yıkanır.

Salatalık Sulu Maske

Yarım su bardağı salatalık suyu ile 1 yemek kaşığı şeker (esmer şekerin tercih edilmesi tavsiye edilir ama yoksa normal şeker de kullanılabilir) karıştırılarak tüm yüze uygulanır 15 dakika bekletilip yıkanır. Haftada 2 gün yapılan bu maskenin düzenli uygulanmasıyla hem cilt lekelerinden kurtulmuş olunur hem de cildin parlak ve canlı bir görünüme sahip olmasını sağlanır. Aynı zamanda bu maske boyun bölgesine de uygulanabilir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.