L-Carnitine Faydaları Yorumları Ve Fiyatı

31.12.2023
134.246
L-Carnitine Faydaları Yorumları Ve Fiyatı

Kilolar özellikle aşırı kilolar hepimizin korkulu rüyası önemli olan o korkulu rüyalardan kısa sürede ama hasarsız bir şekilde ayrılmaktır. Kilo alımını sağlayan onlarca besin, onlarca içecek bulunmaktadır. Kilo alımını hızlandırması ile gündeme sıklıkla oturan ve diyetisyenlerin baş düşmanı olan karbonhidrat, tamamı kilo aldırıcı besinler ve içecekler ile dolu olanların ana temel maddesidir.

L-Carnitine Yorumları

Toprağın, havanın, suyun ve ateşin dünyanın asıl temel maddesi bunlarsa, kilo alımını sıklıkla gündeme getiren karbonhidratta kilo alımının asıl ana maddesi olarak bilinir. Doktorların protein ağırlıklı beslenerek daha tok tutan yiyecekler yememizi döllerken bu etkene uyan kişi sayısı parmakla sayılamayacak kadar az durumdalar. Fit vücut piramidini oluşturan ve en üstte yer ana beslenmenin ve uykunun yanı sıra spor da bu piramidin asla vazgeçmeyeceği bir konumdadır. Spor yaparak sadece kilo alımını durdurmak imkânsız bir husustur, link bunun yanı sıra diyet ve düzenli uyku ile kilo alımına dur demekte mümkündür. Spor yapanların en büyük destekçisi olan irade vazgeçilmez bir nimet olarak bilinir.

Spor yapılırken asıl alınması gereken protein tozları olduğunu söyleyen insanların sadece protein tozu içerek kilo alımını durdurmak ve protein ağırlıklı olarak direnci azaltmak olduğunu görebiliyoruz. Direncimizin kırılması veya hiç olmaması insanı güçsüzlüğe ve dolayısıyla isteksizliğe sürükler bu sayede kısa sürede sporu bırakma istediğine başvururuz. Bunu yapmamak için dizayn edilen L-Carnitine tozları piyasada sadece toz olarak satılmamaktadır.

Bunun yanı sıra hap olarak da satılarak, daha kolay alınmasını sağlamaktadır. Spor yaparken direnç kayıplığına uğramamak için içine veya su ile karıştırılarak içilen L-carnitine tamamen direnç kayıplarını önlemek için tasarlanmıştır. Böylelikle istenilen güç bulunarak spora devam edip kilo alımına dur denilecektir.

L-Carnitine Bilinen 5 Faydası

L-Carnitine faydaları arasında; Vücudunuzda üretilen bir tür amino asittir ve genellikle yağ yakımı ve enerji üretimiyle ilişkilendirilir. İşlevleri ve faydaları şunlardır:

1- Yağ Yakımı

L-Carnitine, yağ asitlerini hücrelerin içine taşımak için gereklidir. Bu süreç, yağların hücrelerde enerji üretimi için kullanılmasına yardımcı olarak yağ yakımını artırabilir.

2- Enerji Üretimi

L-Carnitine, yağ asitlerini mitokondri adı verilen hücre içi yapıya taşır. Mitokondriler, vücudun enerji ürettiği yerlerdir ve L-Carnitine, yağların bu yerde enerjiye dönüşmesine yardımcı olabilir.

3 – Egzersiz Performansı ve Dayanıklılık

Bazı araştırmalar, L-Carnitine takviyesinin egzersiz sırasında performansı artırabileceğini ve kas yorgunluğunu azaltabileceğini öne sürmektedir.

Kas Onarımı ve Recovery (İyileşme): L-Carnitine, egzersiz sonrası kas hasarının onarımına yardımcı olabilir ve sporcuların daha hızlı bir şekilde iyileşmelerine destek olabilir.

4- Metabolizma İyileşmesi

Metabolizma hızını artırabilir ve kilo yönetimine yardımcı olabilir.

Kardiyovasküler Sağlık: Bazı çalışmalar, L-Carnitine’nin kalp sağlığı üzerinde olumlu etkileri olabileceğini göstermektedir. Özellikle kalp hastalığı riskini azaltmada yardımcı olabilir.

5 – Kognitif Fonksiyonlar

Bazı araştırmalar, L-Carnitine’nin beyin fonksiyonları üzerinde olumlu etkileri olabileceğini öne sürmektedir.

L-Carnitine takviyeleri genellikle sporcular, egzersiz yapan bireyler veya kilo kontrolü yapmaya çalışan kişiler tarafından tercih edilir. Ancak, herhangi bir takviye kullanmadan önce mutlaka bir sağlık uzmanına danışmak önemlidir. Herkesin ihtiyacı ve vücut yapısı farklı olduğundan, L-Carnitine takviyelerinin sizin için uygun olup olmadığını belirlemek için bir uzmandan tavsiye almak önemlidir.

YAZAR BİLGİSİ
Serdar
Moda,sağlık,yaşam ve güncel bilgileri sizinle paylaşan modafesto.com kurucusu
YORUMLAR

  1. Kenan dedi ki:

    Teşekkürler Faydalı Bilgiler İçin.

  2. Berksoy dedi ki:

    Teşekkürler paylaşım için.