Bölgesel Zayıflama Hareketleri

11.10.2016
906
Bölgesel Zayıflama Hareketleri

Kilo problemi yaşayan kişiler genellikle bölgesel kilolarından şikâyetçidir. Özellikle son dönemlerde değişen yeme alışkanlıkları, fastfood yemeklerine olan düşkünlük genç kızları basen sorunu ile karşı karşıya bırakmaktadır. Basen sorunlarının en büyük nedeni unlu gıdaların fazla tüketilmesidir. Özellikle beyaz ekmek basenlerin en büyük düşmanıdır. Basen sorunu yaşayan kişiler bel bölgelerinin daha zayıf olmasından ve uyguladıkları diyetlerin de basenler yerine bel bölgesinden gitmesinden şikâyetçidir.

Bölgesel Zayıflama Hareketleri

Bölgesel Zayıflama Hareketleri

Basen bölgesindeki yağlanmalar için yalnızca diyet yapmanız yeterli olmamaktadır. Çoğu uzman görüşün ortak fikri basen bölgesinin diyet ile erimesinin mümkün olmamasıdır. Bölgesel zayıflama hareketleri ile sizlerde basen bölgenizdeki yağlanmalardan kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Basen bölgesindeki yağlardan kurtulmak için öncelikle basit bir hareketten başlayabilirsiniz. Ayakta sabit durun ev ayaklarınızı omuz genişliğinde açın. Ellerinizi öne doğru uzatarak gözleriniz ile ellerinize odaklananın. Ellerinizi sabit tutarak dizlerinizi hafif kırın ve oturma pozisyonu alarak eğilip kalkın. Dizlerinizi yere doğru oturur şekilde tam kırmadan yeniden kalkın. Gün içerisinde bu hareketleri sabah kalktığınızda ve gece yatmadan önce tekrarlayabilirsiniz.

Baden bölgesi için yapacağınız bir diğer hareket ise kedi pozisyonu alarak yapacağınız harekettir. Kedi pozisyonu alarak sağ bacağınızı geriye doğru yavaşça uzatın. Daha sonra uzattığınız ayağınızı aşağı yukarı yavaş yavaş hareket ettirin. Bu sayede kalçalarınızdaki kasların sıkılaşmasını sağlayabilirsiniz. Yere sırt üstü uzanarak da basenlerinizi çalıştırmak hareketine başlayabilirsiniz. Yere sırtüstü uzanıp dizlerinizi kırın. Daha sonra ellerinizi yanlarda sabit şekilde tutun. Ellerinizi hareket ettirmeden yerden destek alarak kalçanızı kaldırın havada bir kaç saniye durun tekrar dizlerini kırın. Bu hareketleri hızlandırarak devam ettirmeye çalışın. Kalça hareketleri yaparken kalçalarınızı sıkmanız daha çabuk yap yakmanızı ve kas oluşumunu sağlayacaktır.

YAZAR BİLGİSİ
Serdar
Moda,sağlık,yaşam ve güncel bilgileri sizinle paylaşan modafesto.com kurucusu
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.