Nar Sirkesi Zayıflatır Mı? Nar Sirkesi Yorumları

25.01.2017
3.392
Nar Sirkesi Zayıflatır Mı? Nar Sirkesi Yorumları

Nar Sirkesi Zayıflatır Mı? Günümüzün en büyük sorunlarından bir tanesi olan obezite ve kilo sorunlarına karşı yeni yöntemler geliştiren kişiler bu yöntemlere bir yenisini daha ekledi. Birçok kişininde merak ettiği konulardan bir tanesi olan Nar Sirkesi Zayıflatır Mı? ve Nar Sirkesi nasıl yapılır konularına değineceğiz bugün. Öncelikle Nar sirkesinin tarifi ile başlayalım.

Nar Sirkesi Nasıl Yapılır?

1 Litre sirke için

  • 3 adet orta boy nar
  • 1 lt. Su
  • 1 çay bardağı ev yapımı sirke
  • 1 tatlı kaşığı kaya tuzu

Hazırlanışı

  • Narları bıçakla dörde bölün, büyüdükçe bir kabın üzerinde tanelerini kaba düşecek şekilde ayırın. 2 adet 500 gramlık cam kavanoza nar tanelerini paylaştırın veya 1 litrelik cam kavanoz kullanın. Nar tanelerini bir tahta kaşıkla kavanozun içinde veya daha önce bir kabın içinde ezin. Kavanozun içine tuz ve sirkeyi (mümkünse ev yapımı üzüm veya elma sirkesi) ekleyin, üzerlerini su ile doldurun ve karıştırın.
  • Kavanozun üzerini toz, sinek vs. girmemesi ve hava alabilmesi için bir tülbent bez ile kapatın. Üzerine ince bir lastik gerebilir ya da, ip ile bağlayabilirsiniz. Kavanozları oda sıcaklığında karanlık bir dolabın içine koyun. Aklınıza geldikçe kavanozları elinize alıp çalkalayın. 2-3 hafta sonra sirkenin üzerinde sirke anası oluşur. Yaklaşık 4-5 hafta sonra sirke kokusu alırsınız.
  • Geniş bir kabın üzerine büyükçe bir tel-süzgeç yerleştirin üzerine tülbent koyarak nar sirkenizi süzün. Kullanacağınız cam şişelere yerleştirin, buzdolabına kaldırın. Sirke ne kadar fazla beklerse, o kadar fazla sirke tadı oluşur.

Nar Sirkesi Zayıflatır mı?

Nar sirkesi bir numaralı Antioksidandır. Bağışıklık sistemini güçlendirir ve hastalıklardan korunmanızı sağlar. Aynı zamanda bedenin yaşlanmasını yavaşlatır, Kanser hücrelerinin gelişmesini engeller. Cilde çok iyi gelir, tansiyonu düzenler. Enfeksiyona karşı vücut direncini artırır. İdrar sökücüdür, kolesterol ve kan şekerine karşı iyi gelir. Bayanların en çok merak ettiği konu ise Nar Sirkesi zayıflatır mı? Şimdi zayıflama açısından baktığımızda ise sirkenin, trigliserit ve LDL kolesterol düzeylerinde azalma sağladığını ve kandaki yağlanma seviyelerini düşürdüğü saptamıştır bu nedenle zayıflama konusunda oldukça destekleyicidir.

YAZAR BİLGİSİ
Aslı Can
Türkiye ve Dünya tatlarından seçme tarifleri sizler için Modafesto sitesinde paylaşıyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.