Sağlıklı Bir Yaşam İçin 3 Öneri

24.08.2015
777
Sağlıklı Bir Yaşam İçin 3 Öneri

KORUNMAK ŞART!
Dünya Sağlık Örgütü’nün verilerine göre her yıl, 15-49 yaş arasında 500 milyon kişi cinsel yolla bulaşan bir hastalığa yakalanıyor. Cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar; en sık görülen enfeksiyon hastalıkları arasmda yer alıyor. Bu tür hastalıkların en kötü tarafı bir kısmı uzun yıllar hiçbir belirti vermeyebiliyor. Bu yüzden tedavi için hastalığa erken tam koyulması çok önemli. İdrar yaparken ağrı, kokulu ve renkli akıntı genel belirtiler arasında yer alıyor.

korunmak sartSÖNDÜRÜN
Psikolojik rahatsızlığı olan insanların, rahatlamak için sigaraya başvurmaya daha meyilli olduğu biliniyor. İngiltere’de bulunan Kingfs College London’da yapılan araştırmaya göre, düzenli sigara içenler şizofreni hastalığına daha erken yaşta yakalanma riski taşıyor.

sigaraya sonKing’s College London araştırmacılarından Dr. James MacCabe, “Psikolojik sorunlarda kesin olarak problemin kaynağını tespit etmek oldukça güçtür. Ancak yaptığımız araştırmalar sigaranın psikozu artına etkisinin olduğunu, kesin bir şekilde ortaya koyuyor dedi.

Tuvalet süresine dikkat!
Rektosel, halk arasındaki adıyla bağırsak fıtığı sıklıkla görülen kabızlık ve dışkılama güçlüğü problemlerinin nedenlerinin başında yer alıyor. Yaşam kalitesini düşüren, tuvaletle geçirilen saatleri anıran ve kadınlar îdn korkulu rüya haline gelen bağırsak fıtığı tedavi edilmezse başka hastalıklara davetiye çıkarıyor, ameliyat gerektirebiliyor.

wc süresi
Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Sezai Leventoğlu, bağırsak fıtığı yaşayan hastalann genellikle sorunlarının normal olduğunu düşündüğünü belirtti. Doç. Dr. Leventoğlu hastalığın belirtilerini sıraladı: “Hastalann eğer tuvalette geçirdikleri süre üzüyorsa, kalçaların el ile kenarlara doğru çekilmesiyle dışkılama gerçekleşiyorsa, tuvaletten sonra tam rahatlama hissi yaşanmıyorsa, vajina bölgesinde yumru ya da baskı hissi varsa, cinsel ilişkide ağn hissediliyorsa rektosel düşünülmeli.” Bu belirtileri yaşıyorsanız vakit kaybetmeden bir uzmana başvurmalısınız.

UYARI!
Derinizin üzerinde bulunan yağ tabakası sizi dış ortamdaki alerjenlerden, mikroplardan koruyor. Deriniz kurursa çizikler ve kalınlaşmalar ortaya çıkıyor, bu da zararlı maddelerin deriye alınmasını kolaylaştırıyor. Derinizin kurumaması ve üzerinde yağ tabakasının bulunması için yaz aylarında bol bol su içmelisiniz.

 

YAZAR BİLGİSİ
Serdar
Moda,sağlık,yaşam ve güncel bilgileri sizinle paylaşan modafesto.com kurucusu
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.