Ağız Kokusuna Ne İyi Gelir? Ne Yapmalı?

09.02.2017
1.128
Ağız Kokusuna Ne İyi Gelir? Ne Yapmalı?

Ağız Kokusuna Ne İyi Gelir? Ne Yapmalı? İnsanların gün içerisinde ki en büyük problemlerinden biri de ağız kokusu. Ağız kokusu ile başa çıkmak pek mümkün değildir. Yapılacak tek şey ağız kokusunun tıbbi sorunlarını araştırmaktır. Hemen bir diş hekimine gidip sorunun tespit edilmelidir. Tıbbi çözümlerin yanında Ağız kokusuna ne iyi gelir diyorsanız, ağız kokusunu önleyecek bazı maddeleri tavsiye edebiliriz.

Ağız Kokusuna Ne İyi Gelir Ne Yapmalı

Diş ipi kullanıp, dişlerinizi düzenli olarak fırçalayın: Ağız kokusunun önlenmesi için en önemli ve birinci aşamadır. Günde en az 2 kere dişlerin fırçalanması ve detay temizliği için diş ipinin kullanmalısınız ve dil üzerini de temizlemeyi ihmal etmeyiniz.

2. Gün içinde bol bol su ve sıvı tüketin: Bol bol su içmek yalnızca böbrekler için değil ağız kokusuna da birebirdir. Bol bol su içmek, tükürüklerin neden olduğu ağız kokusunu engellemektedir.

Aç kalmayın: Atalarımızdan bugüne dek gelen bir atasözümüz var, “Açlıktan ağzı kokuyor.” Atalarımız pek de yanılmamışlar aslında! Aç kalmak ağız içinde mikrop üremesini önlemektedir.

Gece uyumadan önce düzenli olarak gargara yapın: Ağız hijyeni her zaman ağız kokusu oluşmasını önlemekte bu yüzden gece yatmadan önce bu gargara işini yapmak daha da önemli. Yatmadan önce sürekli yapılan diş fırçalama ve diş ipi kullanımından sonra alkolsüz bir sıvı ile ağzı gargara yapmakta oldukça önemli bir husus.

Sakız çiğneyin: İçinde “Çinko” olan sakızları çiğnemeye dikkat edin. Bu sakızlar ağız kokusunu önlediği gibi diğer sakızlardan da daha faydalı.

Tarçın tüketin: Tarçının bir çok şeye iyi geldiğini bilmekteyiz. Bu şeylerden biri de ağız kokusu. Tarçın içeren ve ağızda tarçın çiğnemek ağız kokusunu önlemektedir

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.