Anne Sütünü Arttıran Yiyecekler

02.03.2016
777
Anne Sütünü Arttıran Yiyecekler

Anne Sütünü Arttıran Yiyecekler

Kadınlar hayatlarının en özel anı olan anneliğe adım attıkları ilk an o güzeller güzeli bebeklerini beslemek için emzirmeye başlarlar. Ancak bazı durumlarda anne sütünün yeterli gelmediği görülebilir. Sağlıksız beslenen annelerin süt üretimi de yetersiz olabilmektir. Ancak en çok su içmek sütü arttırıcı etki gösterir. Böyle bir durum söz konusu ise doktor görüşü alarak ek mama desteği alınabilir.

Anne Sütünü Arttıran Yiyecekler

Anne Sütünü Arttıran Yiyecekler

Çünkü karnı doymayan Bebek sürekli ağlar ve huzursuz olur, anneler bunun sebebinin bebeğinin doymaması olduğunu fark edemeyebilirler. Bu durumun beslenmeyle ilgisi pek yoktur. Çok yemek yiyerek sütünüzü arttıramazsınız. Sütünüzü arttırmak için bol bol su içmelisiniz ve sıvı tüketmelisiniz. Besleyici özelliği olmayan abur cuburlardan uzak durarak protein açısından zengin gıdalar tüketmeniz gerekir.

Anne Sütünü Arttıran İçecekler

Anne Sütünü Arttıran İçecekler

Anne sütünü arttıran yiyecekler özellikle yeşilliklerdir. Ancak maydanoz gibi yeşil bitkilerin anne sütünü azalttığı bilinmektedir. Et, balık, tavuk ya da yumurtayı düzenli tüketmelisiniz. Ayrıca dereotu ve tere bitkisi süt üretimini arttırıcı özelliği ile bilinir. Helva da sütü arttırıcı bir besindir ancak dikkatli tüketilmelidir. Sağlıklı bir beslenme şekliniz varsa sütünüz de kaliteli olacaktır. Bulgur, sütlaç gibi besinler de sütü arttırıcı özelliğe sahiptir. Her annenin sütü bebeğine yeter ancak bazı durumlarda yetersiz gelen sütün yeterli gelmesini sağlayacak bir yöntem yoktur. Bu yüzden doktorunuz gerekli görürse formül mama kullanmamak konusunda direnmeniz bebeğinizin gelişimini olumsuz yönde etkileyebilir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.