Renkli Maskaralar, Doğru Maskara Tekniği

18.07.2014
743
Renkli Maskaralar, Doğru Maskara Tekniği

Renkli Maskaralar, Doğru Maskara Tekniği

Makyaj, bir kadının kendini iyi hissetmesi ve hissettiği gibi görünmesi için en etkili yöntem. Teknolojik yenilikler sayesinde artık daha doğal ve sağlıklı makyaj malzemeleri rahatlıkla bulunabiliyor ve hatta her kadın kendine özel bir ürüne bile sahip olabiliyor. Makyaj teknikleri arasında en önemli konu başlığı ise gözler. İfadeyi kuvvetlendiren ve yüzün genel yapısını belirleyen gözlere uygulanan makyaj, yapılan tüm işlemi kökünden etkiliyor. Göz makyajının en temel ürünü ise maskaralar. Genelde siyah olarak tercih edilen maskaralar da yeni trendlerden nasibini almış durumda. Çünkü yeni sezonda renkli maskaraları daha sıklıkla göreceğimiz kesin. Çekici bakışların mimarı renkli maskaraları kullanmadan önce hangi rengin hangi göze uygun olduğunu da bilmekte fayda var.

Örneğin kahverengi gözlüler turkuaz, yeşil ya da mor maskara ile çarpıcı bakışlara sahip olabilirler. Göz rengi mavi olanlar ise mürdüm rengini kullanarak doğru bir tercih yapmış olacaklardır. Açık tenli kişilerin kahve tonlarından şaşmaması gerekir.  Dumanlı bakışlara sahip olma konusunda kararlıysanız siyah tonlarını makyaj çantanızdan eksik etmemelisiniz. Renkli maskaralar doğru makyaj tekniği ile uygulama gerektirir. İlk adım maskarayı kirpik diplerine yerleştirip, sağa ve sola hareketler yaparak kirpiği taramaktan geçer. Bu işlem aynı zamanda kirpiklerinizin daha uzun görünmesini de sağlayacaktır.

Daha sonra maskarayı düz şekilde kirpiklerin ucuna çıkararak ürünün yapışmasını önleyebilirsiniz. İkinci katın sürme tekniği ise kirpiklerin ortasını yukarıya kenarda kalanları ise yakın olduğu yöne doğru taramaktır. Uygulama yaparken fırçanızı maskara yuvasına bir kez daldırmanız yeterlidir çünkü sürekli ürün almak ürünün içine hava kaçmasına ve kurumasına sebebiyet verecektir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.