Mide Yanmasına İyi Gelen Besinler

14.12.2016
909
Mide Yanmasına İyi Gelen Besinler

[M]ide Yanmasına İyi Gelen Besinler. Günümüzün en büyük sorunlarının başında gelen mide sorunları; hemen hemen herkesin sorunu haline geldi. Bu mide sorunlarının başında ise mide yanma problemi gelmektedir.

Doktorlar tarafından çeşitli ilaçlar ve beslenme şekilleri verilse bile, millet olarak ilaç kullanmak yerine doğal olduğunu düşündüğümüz besinlere yönlendiğimiz de bilinen bir gerçek.

Peki, bu konuyu incelersek, mide yanmasına iyi gelen yiyecekler nelerdir?

Midenizde yanma hissi oluşmasının başlıca nedeni, mide asidinin fazla salgılanmasına neden olan yiyecekler olduğunu ve Midenizin yanmasına neden olan yiyecekleri belirlemeniz önemli bir nokta tabi ki. Bu yüzden mide asidini emen ve azaltan meyve ve sebzeleri bilmeniz ve kullanmanızda bir önlem elbette.

Peki, bu yiyecekler neler? birkaç örnek verelim.

Muz ve Şeftali gibi asit dışında kalan meyvelerin yanı sıra, tokluk hissi veren tahıllı yiyeceklerde mide yanmasına iyi gelen yiyecekler arasında gösterilebilir.

Bu arada mide asidini artıran meyveler arasında yer alan mandalina, portakal, kivi ve çilek gibi meyvelerden de uzak durulmalıdır.

Halk arasında bilinen ve mide yanmasına iyi gelen yiyecekler arasında yer alan leblebi de mide yanması sorununuz var ise iyi geleceğini belirtelim.

Ayrıca lahana, mercimek, fasulye gibi baklagillerin yanı sıra ekmek, patates ve meyan kökü de belirteceğimiz diğer yiyecekler arasında yer almaktadır.

Yiyecekler kadar sizin de dikkat etmeniz gereken bazı bilgileri de paylaşalım. Özellikle mide yanması sorununuz var ise beslenme kadar kendinize vakit ayırmalı, uyku düzenine dikkat etmeniz ve yüksek yastıkta yatmanız da mide yanmasına iyi gelecektir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.