Gülümseyin, sağlıklı yaşayın!

11.05.2015
715
Gülümseyin, sağlıklı yaşayın!

Yaşamınızın daha uzun, daha sağlıklı ve daha kaliteli olmasının yolunun gülümsemekten geçtiğini biliyor muydunuz? Yapılan araştırmalar, neşeli bir karaktere sahip olan ve daha çok gülümseyen kişilerin felce yakalanma riskinin, ketum ve soğuk karakterli insanlara göre çok daha düşük olduğunu ortaya koyuyor.

Herhangi bir hastalığa sahip olup tedavi süreci yaşayan kişiler üzerinde yapılan araştırmaların sonucunu değerlendiren uzmanlar, tedavi sürecinin başarılı geçtiğini düşünen ve iyileşeceğine inanan kişilerin, tam tersi duygu ve düşüncelere sahip olanlardan daha hızlı iyileştiklerini ifade edyor.

Sadece hastalıklar söz konusu olduğunda değil, hayatın sıkıntılı ve zor her anında içinde bulunduğunuz durumla ilgili bakış açınızı değiştirmek, hem ruh hem de beden sağlığınızı olumlu etkiliyor. Örneğin, işe giderken ya da işten dönerken yaşadığınız yoğun ve kalabalı trafiğin içinde bu duruma kızmak yerine şöyle düşünmeyi deneyin: “Burada beklerken sevdiğim şarkıları dinleyebilirim!”

Göreceksiniz ki algılarınızı değiştirdiğinizde, duygularınız da değişecek!

Eğer siz daha olumlu,daha yapıcı ve daha pozitif bir insan olmak için çaba sarf ederken; bunu engelleyen ve enerjinizi tüketen insanlar varsa bu tip insanlardan da uzak durmaya çalışın. Bunun yerine, neşeli ve pozitif insalarla bir arada zaman geçirin.

Elbette zaman zaman aklınıza olumsuz düşünceler gelecektir. Herkesin gelir! Daha pozitif bir insan olmayı denemekten sakın vazgeçmeyin… Aklınıza istemediğiniz düşünceler geldiğinde bunlar hakkında konuşmayın. Çünkü konuşmak duygu ve düşüncelerimizi bilinç altımıza kanalize eder ve bu duyguların etkisi iki katına çıkar. Elbette olumlu düşünüp olumlu konuştuğunuzda da….

Gülümseyin, sağlıklı olun…

YAZAR BİLGİSİ
Serdar
Moda,sağlık,yaşam ve güncel bilgileri sizinle paylaşan modafesto.com kurucusu
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.