Göğüs Silikonları Zararlı Mı?

06.10.2017
1.892
Göğüs Silikonları Zararlı Mı?

Göğüs Silikonları Zararlı Mı?

Tüm dünyada olduğu kadar Türkiye de de göğüs büyütme ameliyatları yapılmakta. Göğüs boyutlarından memnun olmayan bayanların istedikleri vücut ölçülerine kavuşabilmeleri için basit bir yöntemle birkaç operasyon sayesinde yapılan en gözde estetik ameliyatları arasında yer alıyor.

Göğüs Silikonları Zararlı Mı

Sarkmalar, boyut küçüklüğü veya boyutun büyüklüğü nedeniyle tercih edilen bu ameliyatlar düzgün malzeme kullanımı şartı ile birlikte aslında diğer estetik ameliyattan daha tehlikeli veya daha zor bir yanı bulunmuyor.

Teknolojinin gelişimi sayesinde artık tüm dünyada vücut dokusu ile birebir uyum sağlayabilen silikonlar üretilmekte ve bu nedenden dolayı kişinin hayatını olumsuz yönde etkileyecek herhangi bir yapısı bulunmuyor. Fakat ucuz malzemeden üretilen silikonlar maliyetten kaçınan doktorlar ve daha ucuz bir maliyete göğüs estetiği olmak isteyen kadınlar sayesinde kalitesiz nereden geldiği ve üretildiği belirsiz silikonlar tercih edilebiliyor.

Ucuz malzemeden üretilen silikonlar insan vücudunda kalıcı etkiler bırakabilmekte ve kanserojen maddeler içerdiği için özellikle göğüs kanserinin gün geçtikçe artış gösterdiği ülkemizde daha da tehlikeli hale gelebiliyor.

Göğüs Silikonu Taktıracak Olanlar Dikkat!

Silikon taktırmak isteyen bayanların öncelikle yapması gereken şeylerden birisi de öncelikle uygulama yapacak doktora kullanacağı malzeme hakkında bilgi vermesini isteyin. Sıvı silikon uygulamalarından uzak durun çünkü silikon malzemesinde herhangi bir sorun yaşanması uygulanan bölgede de sorun yaşanmasına neden olabiliyor. Kişinin bedensel yapısı deri kalitesi göğüs kafesi boyutları özellikle ölçülmeli ve kullanılacak protezin büyüklüğü de buna göre belirlenmelidir.

Göğüs Silikonlarının Zararları Nelerdir?

Peki göğüs silikonları zararlı mı? Ameliyatlar sonrası silikon malzemesinin patlaması yırtılması normal koşullarda oluşan durumlardan değildir ve dışarıdan gelecek herhangi darbelere karşı dayanıklıdır. Fakat kesici aletlerin saplanması, silah yaralanmaları sonucu silikon malzemesi delinebilir yırtılabilir veya patlayabilir. Bu durumda zarar görmüş silikon çıkarılır. Bunun dışında vücuda herhangi bir zararı yoktur. Ayrıca yıllar içerisinde silikon malzemesi eskimez deforme olmaz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.