Büyük Makyaj Hataları

23.05.2014
535
Büyük Makyaj Hataları

Büyük Makyaj Hataları
Zaman zaman kadınlar öyle makyaj hataları yaparlar ki çok güzel olduklarını düşünürken, aslında ortaya çok kötü bir görünüm çıkmasına neden olabilirler. Özellikle erkeklere kötü gelen ve makyaj yapmış kadını çekici bulmalarını engelleyen bu bariz hatalar nelerdir, biliyor musunuz?

Parfüm

Yapılan ilk “güzellik” hatalarından biri parfümü abartarak sürmektir. Parfümle dul almışçasına yoğun bir koku, herkes için fazlasıyla iticidir. Halbuki, tam aksine, parfümü iki ya da üç fıs ve doğru yerlere sıkarak, etkileyici kokmak aslında mümkün.

Takma Kirpik

Elbette etkileyici kirpiklere sahip olmayı her kadın ister. Buğulu göz makyajı yapmanın en önemli sırlarından biri de kirpiklerinizin arasına bir kaç tutam takma kirpik serpiştirmektir. Ancak bunu yaparken son derece dikkatli ve özenli olmakta yarar var.

Dişler

Güzelliğin en temel şartı olan temizlik, dişler söz konusu olduğunda çok daha büyük önem kazanır. Özellikle sararmış dişler, bir kadının itici görünmesi için yeter de artar bile. Zira sarı dişler, dudaklarınıza büyük bir özenle sürdüğünüz rujun tüm etkisini yerle bir edecektir.

Fondöten

Cilt kusurlarınızı kapatmak için kullandığınız fondöten miktarı, yüzünüzde bir tabaka oluşturacak kadar fazlaysa, yaptığınız makyaj, istediğiniz etkinin tam tersini yaratacaktır. Fondöteni sadece kusurlarınızı örtmek için hafifçe kullanın.

Cilt

Kurumuş, çatlamış bir cilt en itici şeylerin başında gelir. Dirseklerinizin sertliği, bacaklarınızın kuruluğu tüm makyajını gölgede bırakabilir. Bu sebeple özellikle duştan sonra bol nemlendirici kullanmakta fayda vardır. Bacaklarınıza nemlendirici sürerken, masaj yaparak sürdüğünüz takdirde, cildiniz de renk kazanacaktır.

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.