Erkeklerin Gömlek Ve Ceket Rengine Göre Kravat Seçimleri

26.01.2016
1.283
Erkeklerin Gömlek Ve Ceket Rengine Göre Kravat Seçimleri

Erkeklerin Gömlek Ve Ceket Rengine Göre Kravat Seçimleri

Erkek stilinde büyük bir yeri olan kravatların seçimi kimi erkekler için bir zevk haline gelse de kimi için büyük bir dert olmaktadır. Aksesuar anlamında kadın giyimine oranla daha az alternatife sahip olan kravatlar erkekte onun stilini ortaya koymaktadır. Yaratıcı ve dikkat çekici bir stil yaratan kravatların seçimi biraz zevk, biraz renk uyumu ve biraz şekilden kaynaklanan matematiktir.

Hangi Gömlek hangi gravatDüzgün bir şekilde takım elbise gömlek kravat kombini nasıl yapılır? Kareli düz veya desenli gömlekler üzerine ne tip kravatlar tercih edilmelidir? Erkeklerin gömlek ve ceket rengine göre kravat seçimleri nasıl olmalıdır? Bu üç soru gerek günlük gerek iş hayatında kravat kullanan erkeklerin sürekli içinde boğulduğu sorulardır. Fakat kravat seçiminin belirli bir kuralı olmamakla birlikte tamamen bir zevk işidir. Önemli olan göz zevkini yakalayabilecek bir kombini sağlamaktır. Tek renk düz, çizgili, desenli ve puantiyeli birçok kravat deseni bulunmaktadır.
Gömleklere uygun kravat modelleri  Tek renk-düz kravatlar her ne kadar sade ve basit gözükseler de doğru bir gömlekle kombin edildiğinde güven verici bir hal alır. İş yerinde, özel davetlerde, akşam yemeklerinde kullanılabilir. Örneğin; açık ya da gökyüzü mavisi bir tonda gömlek giyecekseniz, üzerine takacağınız kravat koyu mavi tonlarda ve düz renkte olmalıdır.

Çizgili kravatlar takım elbise içerisinde daha cesur daha kendinden emin bir görünüm verir. Çizgili kravatlar doğru bir takım elbiseyle kombin edildiğinde oldukça dikkat çekicidir ve genellikle düz bir gömlek üzerine kullanılması tavsiye dilmektedir. İş yerinde, özel davet ve kutlamalarda kullanılabilir.
Erkeklerin Gömlek Ve Ceket Rengine Göre Kravat Seçimleri Desenli kravatlar üzeri farklı şekil ve desenlerle kaplı kravatlardır. Erkekler tarafından genellikle doğru seçim olmayacağı endişesiyle pek de tercih edilmemektedir. Fakat düz renk bir gömlek ve takımla kombin edildiğinde meydana çıkan şıklıktan kimse gözlerini alamayacaktır.
gömlek kravat uyumuPuantiyeli kravatlar uzun zamanlardan beri yediden yetmişe en çok tercih edilen kravat tipidir. Bu kravatları seçerken dikkatli davranılmalı, gömlek veya takım elbise üzerindeki şekillerin puantiyelerle simetrik olmasına dikkat edilmelidir. Puantiyeler kesinlikle büyük boyutlarda seçilmemelidir. Eğer işe giderken ya da özel bir davette beyaz renk bir gömlek giyecekseniz, üzerine desenli, puantiyeli, her tür renklerden kravat modelleri kullanabilirsiniz.

Gömlek takım elbise kravat seçimi tam bir tarz ve stil meselesidir. Biraz renk uyumuna, biraz simetrik duruşuna özen göstererek şık bir tarz yakalamak mümkündür. Kombin estetik algısına ve stil duygusuna bağlı olarak seçilmeli ve ufak püf noktaları unutulmamalıdır.

YAZAR BİLGİSİ
Serdar
Moda,sağlık,yaşam ve güncel bilgileri sizinle paylaşan modafesto.com kurucusu
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.