Teknoloji Aşkı Öldürür

10.07.2014
754
Teknoloji Aşkı Öldürür

Teknoloji Aşkı Öldürür

Teknolojik aletlerin hayatımıza sağladığı kolaylıkların yanı sıra hayatımızda mühim olan bir takım şeyleri de basitleştirdiğini söylemek oldukça mümkün. Her dakika mesajlaşan insanları göz önüne aldığımızda sosyal yaşantılarını büyük bir ölçüde zedelediğini görebilirsiniz. Asosyallik diye adlandırdığımız bu durum insanları bazen büyük bataklığın karanlığına doğru sürükler. Büyük sorunları da beraberinde getiren bu teknolojik aletler aşk duygunu da basitleştirerek insanların yaşam evrelerini hiçe sayar.

Gözlerinizi kapatın ve bir ay boyunca hiç görüşmediğiniz sadece mesajlaştığınız bir insanı hayal edin. Oysa yıllar öncesinde böyle miydi?

Son görüşmenin ardından sevgililer birbirlerine zaman ve mekan vererek bir hafta hiç konuşmaz ve sözleştikleri yerlerde görüşürlerdi.

Ya şimdi?  Tüm alışılmışlıkları da beraberinde getiren bu olay insan yaşamının vazgeçilmezi olarak gözükse de ciddi derecede aşk kavramını basitleştirerek dile gelen tüm heyecanın yitirilmesine sebep olabiliyor. İnternet aracılığı ile dünyanın bir ucundan öbür ucuna tanışma fırsatı yakalayan insanlar içinde aşk kavramı basitleşerek mantığa sığmayan bir hal alabiliyor.

Bunların haricinde güven duygusu yoksun kişilerde de aşk teknolojik aletler sayesinde akıl almaz bir hal alabiliyor. Görüntülü arama aracılığı ile konuşmayı tercih eden çiftler birbirlerine olan güven duygunu ölçmeyi tercih ederek mantığa sığmayan sorunları da beraberinde getirmeyi başarabiliyor. Tüm bu olaylardan doğan sorunları en aza indirmek istiyorsanız teknolojik alet kullanımını azaltarak asosyallikten kolaylıkla kurtulabilirsiniz…

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.