Koltuk Lekeleri Neyle Çıkarılır ?

07.04.2015
781
Koltuk Lekeleri Neyle Çıkarılır ?

Koltuk Lekeleri Neyle Çıkarılır ?
Evimizin baş tacı olan koltuklar maalesef ilk aldığımız günden itibaren örtülmeye mahkum bırakılmıştır. Ben dahil olmak üzere bu sonuçtan memnun değilim. Çünkü görerek beğenerek alıyoruz fakat kirlenip lekelenmesinden korktuğumuz için ise sakınmak zorunda kalıyoruz. Aslında ev hanımlarına kolaylık sağlamak için artık leke tutmayan tay tüyü kumaşlardan yapılan koltukları tercih etmeliyiz ki bende koltukların yanı sıra sandalyelerimde de tay tüyünü tercih ediyorum ve çok memnumum her zaman tavsiye ederim.

Fakat her lekenin bazen zor ve azda olsa mutlaka bir çözümü olabiliyor mesela ;özellikle çocuklu ailelerin sıkça karşılaştığı tükenmez kalem lekesi için şaşırtıcı bir sonuçla saç spreyi kesin çözüm olabiliyor. Bir parça pamuğun üzerine saç spreyin sıkıp lekeye uygulayarak sonucu görebilirsiniz. Aynı şekilde mürekkep lekesinde de saç köpüğü aynı işlevi görüyor. Bunlar gibi limon kolonyası da aynı görevi görmektedir.

Yine başka bir yöntem olan Arap sabunu; kovaya biraz sıcak su ve Arap sabunu koyarak silebilir daha sonra soğuk su ve çamaşır yumuşatıcısıyla mis kokulara olanak sağlayabiliriz. Fakat eğer biraz daha etkili olmasını isterseniz amonyak veya sirke ekleyebilirsiniz. Çok ıslaklık varsa elektrik süpürgeniz ile biraz çekim yapabilirisiniz.

Özellikle koltuk temizliklerinde ilk dikkat etmemiz gereken unsur lifli ve yumuşak bir bez yardımıyla silmek  Ve koltuklarınız deri ise hassas davranmalı ağır kimyasallardan kaçınmalısınız. Bunlar ev hanımlarının ufak kurtarıcılarıdır diyelim kolay gelsin hanımlar.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.