Grip İçin Önlemler

24.12.2015
687
Grip İçin Önlemler

SOĞUKLARIN OLMAZSA OLMAZI

Evet havalar soğudu. Artık kış geldi. E tabi yalnız da gelmedi, beraberinde hastalıkları da getirdi. Bu hastalıklardan belki de ilk aklımıza gelendir grip. Grip kapıda ve bizim almamız gereken birtakım önlemler var. Şimdi grip için önlemler nelermiş, ne yapabilirmişiz bir göz atalım.

Öncelikle temizliğe özen göstermeliyiz. Bu sadece grip için de değil, sağlığımız için de önemli. Mutlaka ellerimizi fırsat buldukça yıkamalıyız. Su hayatımızda çok önemli bir yere sahip. Mutlaka günde en az 8-9 barsak su içmeliyiz.

Temizlikle sağlık bitmiyor bunun yanında zararlı alışkanlıklar da etkili. Sigara alışkanlığımız varsa hemen vazgeçmemiz lazım.

Hayat şartları, artık stres her gün kapımızda. Ama eğer grip için önlem alacaksak, stresi de bir kenara bırakmaya çalışmamız gerekecek. Yorgunluk,halsiz düşme bunlar hep vücudumuzun direncini kırar. Vakti gelince dinlenmeyi de ihmal etmemek gerekir.

“İşleyen demir ışıldar” derler. Egzersiz de grip önleme konusunda çok önemlidir. Hareketi eksik etmemek lazım. Hareketle birlikte ısınan vücudumuz terlemeye başlar ve o terle vücudumuzdaki sıvılar yenilenir. Aynı zamanda vücudumuzdan toksinleri atmış oluruz.

Belki de en çok yaptığımız şeydir, grip olunca hemen süte sarılmak. Ancak tercih etmemiz gereken ıhlamur, ada çayı gibi içeceklerdir. Çünkü süt vücut salgılarımızın koyulaşmasına yol açar.

Yoğurt, çorba,vitaminli meyve ve sebzeler. Bunlar aslında doğru bilip doğru uyguladığımız önlemler arasındadır. Ancak bir diğer hatamıza ise hastalanınca hemen antibiyotiğe koşmaktır. Antibiyotik doktor tavsiyesi ile kullanılmalıdır.

YAZAR BİLGİSİ
Serdar
Moda,sağlık,yaşam ve güncel bilgileri sizinle paylaşan modafesto.com kurucusu
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.