Koşu Bandı İle Zayıflama

21.05.2016
999
Koşu Bandı İle Zayıflama

Koşu Bandı İle Zayıflama

Herkes güzel ve sağlıklı bir vücuda sahip olmak ister. Kilo vermek için birçok yöntem ve seçenek bulunmaktadır ve bunun için birçok yöntem denenmektedir. Enerjik, sağlıklı ve fit görünmek için sporu hayatımıza mutlaka vazgeçilmezlerimiz arasına koymamız gerekmektedir. Spor yaparken aynı zamanda beslenme ile desteklenmesi gerekmektedir.

Evde yapabileceğimiz spor alternatifi oldukça fazladır. Bunların başında yürüyüş gelmektedir. Yürümek bütün vücut kaslarımızın çalışmasına yardımcı olan bir spordur. Her gün mutlaka yürüyüş yapılması gerekmektedir. Evde yürüyüş yapmak isterseniz, koşu bandı yardımcı olabilir. Koşu bandının birçok faydası vardır. En büyük yardımı istenilen tempoda koşu yapabilirsiniz. Ve her gün yakmanız gereken kaloriyi bilirseniz, koşu bandını kullanırken kaç kalori yaktığınızı gördüğünüz için size yardımcı olacaktır. Birçok koşu bandı markası bulunmaktadır. Ve bunların farklı özellikleri bulunmaktadır. Koşu bantlarının birçoğu eğim verebilir. Ve bu eğimler sayesinde daha çok kalori yakabilirsiniz. Koşu bantlarının boyutları da değişmektedir. İstenilen tempoda koşular ayarlanabilir. İlk olarak düşük tempoda yürüyüş ile başlanıp daha sonra yüksek tempoya çıkartılması gerekmektedir.

Koşu Bandı İle Zayıflamak

Koşu Bandı İle Zayıflamak

Kilo vermek için yürüyüş doğru yapıldığı zaman en etkili kilo verme yöntemlerinden birisidir. Koşu bandında yapılan 6 kilometrelik bir yürüyüş, 460 kalori yakmanızı sağlayacaktır. Yürüyüş ne kadar eğimli yaparsanız kalori yakımınız o kadar fazla olacaktır. Ancak verilen bu eğimin, sizi fazla zorlamamasına dikkat etmelisiniz. Yürürken ya da koşarken kollarınızı da spora dahil edebilir, kolların da çalışmasını sağlayabilirsiniz. Koşu bantlarının fiyatları da özelliklerine göre değişmektedir. Evde kullanılabilecek bir koşu bandı için ortalama fiyat 600 TL ortalamasında dır. Her yerde kolaylıkla sahip olunabilecek bir spor aletidir. Her ne kadar evde yapılıyor olsa da yine de doktor kontrolünde olması sakatlığın önüne geçecektir.

YAZAR BİLGİSİ
Serdar
Moda,sağlık,yaşam ve güncel bilgileri sizinle paylaşan modafesto.com kurucusu
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.