Diş Ağrısına En İyi Gelen 10 Yöntem

12.10.2016
965
Diş Ağrısına En İyi Gelen 10 Yöntem

Diş ağrısını azaltmak için her şeyden önce yapılması gereken o dişin ağrıyacak hale getirilmemesi sağlamaktır. Peki, diş ne zaman ağrır? İçerisindeki çürük ilerlediğinde, diş etlerindeki rahatsızlıklar ilerlediği zaman ve bunlara bir çözüm bulunamadığı zaman ağrı olarak karşınıza çıkmaktadırlar. Hastalar arasında en çok kullanılan terimde özellikle dişlerinin gece ağrımaya başladığından şikâyetçi olmalarıdır.

Diş Ağrısı

Diş Ağrısı

Bir dişin gece ağrımaya başlamasının sebebi hastanın özellikle yatar pozisyona gelmesi ve baş tarafına doğru kan akımının artması ile birlikte bölgede ısının artışına bağlı olarak dişteki herhangi bir lezyon, enfeksiyon ve dişin kök ucuna yayılmış bir apse olayının ortaya çıkmasıdır. Diş ağrısına en iyi gelen 10 yöntem denenerek ağrı hafifletilebilir. Bu yöntemler şöyledir.

Diş Ağrısına İyi Gelen Yöntemler

Diş Ağrısına İyi Gelen Yöntemler

1 – Öncelikle ağrının neden kaynaklandığı tespit edilmeli ve buna uygun bir tedavi uygulanmalıdır. Bunun da tespitini sadece diş hekimleri yapabilmektedir. İlk ve en akıllı yöntem bir diş doktoruna gitmektir.

2 – Yakın çevrede gidilebilecek bir diş doktoru yok ise rahatlamak için ağrı kesici ilaçlar alınabilir.

3 – Diş ağrısına sıcak pres veya soğuk pres gibi yanak üzerinden uygulamalar yapabilirsiniz.

4 – Çürük diş boşluklarına karanfil koyabilirsiniz.

5 – Karabiber, nane ve sarımsak ezerek oluşan karışım suyunu dişinize pamuk yardımıyla bastırabilirsiniz.

6 – Ada çayını ve Limon dilimi ile demleme çay yapıp ılıtın. Bir süre sonra ağrıyan dişe bu demleme çayı dökerek gargara yapın.

7 – Buz dolu bir poşetin dişinizin ağrıdığı yanağınıza tutulması iltihap ve ağrı derecesini azaltacaktır.

8 – Diş fırçalamak bir nebze olsa da ağrıya iyi gelecektir. Çürük diş içerisinde bulunan ve dişinizin ağrımasına neden olan yiyeceğin dışarı atılmasını ve baskıdan dişinizi kurtararak ağrımasını engelleyecektir.

9 – Dişlerin ağrısına neden olan bir bakteri ise ağrıyan bölgedeki dişe bakterileri öldürecek sirkeyi birazcık su ile gargara yaparsanız ağrı dinecektir.

10 – Maydanoz bitkisi ile yine ağrılardan kurtulabilirsiniz. İyice ezerek dişinize sürün ve bekleyin. Bir uyuşma hissedeceksiniz ve sonuç olarak ağrınız geçecektir.

YAZAR BİLGİSİ
Zeynep
25 Yaşında Moda'yı yakından takip eden ve ünlü markaların yeni sezon ürünlerini sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyan Modafesto.com Moda yazarı
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.