10 Yıl Genç Gösteren Makyaj Hileleri

20.10.2016
1.032
10 Yıl Genç Gösteren Makyaj Hileleri

Yaşımızın ilerlemesiyle beraber, cildimizde oluşan yaşlılık belirtileri de ortaya çıkmaya başlar. Yaşlanma belirtilerinin yok edilmesi, daha genç bir görünüm sağlanabilmesi için, cilt bakımına çok daha özen gösterilmeli ve yaşa uygun cilt ürünlerinin kullanımı önemlidir.

10 Yıl Genç Gösteren Makyaj Hileleri

10 Yıl Genç Gösteren Makyaj Hileleri

Makyaj yaparken, yaşlılık belirtilerini en aza indirgemek amacıyla, birçok yanlış makyaj uygulamaları yapılmaktadır. Oysa 10 yıl genç gösteren makyaj hileleri ile büyük bir farkındalık yaratmak mümkün olabilmektedir. Makyaj yaparken çok daha genç görünmenin ilk kuralı, makyajın temiz ve uygun bir nemlendirici ile nemlendirilmiş bir cilde uygulanmasıdır. Makyaj için kullanılan ürünlerin, toz değil, krem, jel ya da likit ürünler olmasına özen göstermelidir. Çünkü makyajda kullanılan toz ürünler, cildin yaşlı görünmesine neden olacaktır. Seçilen fondöten de de buna dikkat etmeli ve likit fondöten kullanılmalıdır. Yarı yağlı ve likit bir fondöten, cilde parlaklık verecek, yaşın ilerlemesiyle beraber parlaklığını yitirmeye başlayan cilde, daha genç ve enerjik bir görünüm katacaktır. Fondöten ile sağlanan parlaklığın kapatılmaması için, fondötenin üzerine pudra sürülmemesi önemlidir.

Makyaj Hileleri

Makyaj Hileleri

Yaşlılık belirtilerinin ilk olarak fark edildiği göz ve göz çevresi de 10 yıl genç görünmek adına dikkat edilmesi gereken makyaj hilelerinden bir tanesidir. Göz çevresinde ve göz kapaklarında meydana gelen kırışıklıklara karşı uygulanacak cilde uygun bir cilt kapatıcısı, yaşlılık belirtilerini ortadan kaldıracaktır. Ancak kapatıcı kullanılırken, göz altı morluklarını ve kırışıklıkları kapatabilmek için, kapatıcının çok kalın kullanılması, cildi genç göstermek yerine, daha yaşlı gösterecektir.Makyaj

İnce çekilen bir eyeliner ve doğal rengin bir ton koyusu kullanılan kaş kalemi, daha genç ve enerjik bir hava katacaktır. Ruj seçimi ise kesinlikle koyu renklerden seçilmemeli, açık renkli bir dudak kalemi üzerine, renksiz bir parlatıcı sürmekle yetinmelidir.

YAZAR BİLGİSİ
Zeynep
25 Yaşında Moda'yı yakından takip eden ve ünlü markaların yeni sezon ürünlerini sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyan Modafesto.com Moda yazarı
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.