Saç Rengi Açma Erkek

02.08.2016
1.851
Saç Rengi Açma Erkek

Saç Rengi Açma Erkek

Saç rengi açtırmak kadınlar kadar bakımlı ve iyi görünmek isteyen erkeklerin de tercih ettiği bir durumdur. Saç rengi açma erkek ve kadınlar için aynı malzemeler kullanılabilir maddeler vardır fakat tipik erkek saçı kadınlarınkinden farklı olduğu için etkileri ve hızı farklı olacaktır. Öncelikle en çok kullanılan yöntemden bahsedelim bu yöntem de elbette limon suyu yöntemidir. Limon suyu ile saç açtırmak yüzlerce yıldır kullanılan yöntemlerden biridir ve düzgün kullanıldığında etkileri gayet iyidir. Peki, limon suyuyla saç açma nasıl yapılır?

Saç Rengi Açma Erkek

Öncelikle limon suyunu bir kavanoza sıkın. Saçlarınıza limon suyu eklemeden önce saçınızın nemli olmasına özen gösterin. Daha sonra saçınıza limon suyu ekleyin. Tabi sonrada kurutmanız gerekecek bunu evde saç kurutma makinesiyle ya da bekleyerek sadece bir havluyla kurutmanızı önermiyoruz. Daha çok dışarıda güneşin altında 10 dk. kadar beklemenizi ve bu şekilde kurutmanız daha uygun ve etkilidir ve son olarak da saçınızı şampuanınızla iyice yıkayın. Bu formül ile saçınızın rengi zamanla açacaktır.

Faydalı Konu – Saç Boyası İle Kaş Boyanır Mı?

Bunun dışında önerebileceğimiz diğer seçenek bilindik markaların çıkardığı saç rengi açma ürünleri olacaktır. Bunları kullanarak da saçınızın birkaç ton açılmasını sağlayabilirsiniz. Ama şunu da belirtelim ki her saç aynı değildir. Bazı saçlar açılmaya daha yatkın bazıları ise hiç yatkın değildir. Yani ne kadar uğraşırsanız uğraşın saçınız uygun değilse asla rengi açılmayacaktır. Bu durumda bir kuaförden yardım alabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Serdar
Moda,sağlık,yaşam ve güncel bilgileri sizinle paylaşan modafesto.com kurucusu
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.