Saç Boyası İle Kaş Boyama

02.09.2016
1.417
Saç Boyası İle Kaş Boyama

Kaş rengini, boyadığınız saç rengine uyumlu olması için koyultmak ya da açmak isteyenler kaşlara özel kaş boyası dışında, saç boyalarını da gönül rahatlığıyla kullanabilirler, Ama saç boyası ile kaş boyanır mı? Sorusuna verilen bu olumlu cevap karşılığında dikkat edilmesi gereken konuları da belirtmek gerekir.

Bunlardan bir tanesi; saç boyalarının içindeki amonyak oranının kaş boyalarının içindeki amonyak oranına göre daha yüksek olmasıdır yani bu nedenle kaşlara boya sürüldüğünde renk değişiminin takibi dikkatle yapılmalı ve daha az alana uygulandığı için daha hızlı sonuç vereceği göz önünde bulundurulmalıdır.

Saç Boyası İle Kaş Boyama

Bir diğer dikkat edilmesi gereken husus ise, boyayı kesinlikle göze kaçırmamaktır. Çünkü İçerisinde ki yüksek orandaki kimyasal maddeler göze fazlasıyla zarar verebilir ve yine bu kimyasal maddelerin yol açabileceği diğer tehlike ise alerjik tepkimelerdir. Hassas cilde sahip olanlar döküntü, kaşıntı gibi alerjik tepkimelerle karşılaşabilirler, bunu uygulamayı yapmadan önce test etmek mümkündür. Boyayı kaşınıza ve saçınıza uygulamadan önce kolunuzun küçük bir alanına sürerek, cildinize alerjik tepkime yapıp yapmadığını test edebilirsiniz.

Saç Boyası İle Kaş Boyanabilir Mi?

Saç boyası ile kaş boyanır mı? Evet, boyanır ancak bu işlem aynı anda olmaz. Çünkü saç rengine göre kaş renginin ayarlanması gerekir, yani saç rengine göre koyu kalmış kaş rengini açmak için saçların boyandığı boyanın bir ton açığını kullanmak gerekir ya da tam tersi kaş rengi açık kaldıysa koyultmak için saç için kullanılan boyanın bir ton koyusu tercih edilmelidir ki daha doğal sonuçlara ulaşılsın.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.