Minim Pasta

06.06.2014
564
Minim Pasta

Minim Pasta

Pandispanya için gerekli malzemeler:

20 adet yumurta, 100gram ovaleks (pasta kabartma maddesi), 625 gram toz, 900 gram un, 250 ml su, 40 gram kabartma tozu.

Ara kreması için gerekli malzemeler:

2 litre süt, 240 gram mısır nişastası, 4 adet yumurta, yarım kilo toz şeker, 40 gram toz vanilya, 80 gram kakao,200 gram çırpılmış kremşanti.

Üzeri için: gerekli malzemeler: Hazır jöleler, bitter çikolata, fildişi (beyaz çikolata), meyve şekerlemeleri, kestane şekeri.

Pandispanyanın yapılışı: Büyük karıştırma kabı (tercihen cam olmalı)içerisine 20 adet oda ısısında yumurta kırılır,1oo gram ovaleks,625 gram toz şeker,900 gram elenmiş un,250 ml su,40 gram kabartma tozu konularak çırpıcı yardımı yüksek devirde 8 dakika ara vermeden hep aynı yönde çırpılır. Yağlı kâğıt serilmiş fırın tepsisine dökülür. Önceden ısıtılmış 18o derecelik fırında yaklaşık 40 dakika pişirilir. Süre sonunda bıçakla kontrol edilir. Bıçağın ucu temiz çıkarsa pandispanyamız pişmiş demektir. Pandispanyamız soğuduktan sonra düz ya da kare şekillerde kesilir. Daha sonra 3 kata bölünerek ara kremamızı hazırlamak için tencerece ocağa koyulur ve içerisine 240 gram mısır nişastası, yarım kg toz şeker,80 gram kakao, koyularak karıştırılır. 2 litre süt ilave edilir ve yavaş yavaş çırpılır. Daha sonra 4 adet çırpılmış yumurta eklenir ve pişirilir. Yaklaşık 25 dakika sonra toz vanilya ilave edilip soğumaya bırakılır. Soğuduktan sonra 200 gram çırpılmış kremşanti eklenir ve mikserin düşük hızıyla birleşene kadar çırpılır. Ara kremamızı kestiğimiz pandispanyaların aralarına sürerek üzerlerine farklı meyveler ve damla çikolatalar aracılığı ile kapatılır. Pastanın dış kısmına da kremşanti ile kaplanır ve istenilen meyve jöleleri ile servis edilir…

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.