Göbek Yağlarını Eriten Yiyecekler

10.07.2017
1.772
Göbek Yağlarını Eriten Yiyecekler

Göbek Yağlarını Eriten Yiyecekler: Göbek yağları sorunu genellikle erkeklerde görülen bir sorun olarak dikkat çekmektedir. Kadınlarda genelde bazen, kalça ve bacaklarda görülen bu yağlar erkeklerde göbek bölgesinde görülmektedir. Kadın ve erkeklerdeki bu temel farkın nedeni hormanel farklılıklardır. Göbek bölgesindeki yağlardan kurtulmak sadece fit görünmek için değil sağlıklı bir hayat sürmek içinde oldukça önemlidir. Çünkü bu yağlar organların çevresini çepeçevre sararak başta kalp hastalığı olmak üzere şeker hastalığının da tetikleyicisi olmaktadır. Göbek yağlarından genç yaşlarda kurtulmak gerekmektedir. Çünkü göbek yağları metabolizmanın genç yaşlarda hızlı çalışması nedeni ile çabuk erimektedir.

Yaş ilerledikçe metabolizmadaki yavaşlama neticesinde bu bölgelerdeki yağların erime hızı yavaşlamaktadır. Göbek yağlarının erimesi için belli bir diyet programına ek olarak spor ve egzersiz hareketleri yapmak da gereklidir. Bu sayede diyet ile kalori oranı azalırken spor ve egzersiz ile de kalori oranının yakım hızı artmaktadır.

Göbek yağlarından kurtulmak için öncelikle şekeri hayatımızdan çıkarmamız gerekecektir. Yemeklerde ve içeceklerde tükettiğimiz şekerlerin göbek bölgesine eklenen yeni yağlar olarak düşünmek gerekir. Alınan şekerlerin yağa dönüşmesi ile eritilmeleri oldukça zordur. Bu nedenle şekeri hayatımızdan çıkarmamız gerekiyor.

Göbek yağlarından kurtulmak için ambalajlı içeceklerin de tüketilmemesi gerekmektedir. Özellikle marketlerde bulunan ve üzerinde % 100 doğal yazan kapalı meyve sularına sonradan şeker takviyesi yapıldığından sağlık açısından sakıncalıdır. Bu nedenle kapalı ambalajlardan bulunan içeceklerden uzak durmak gerekmektedir.

Göbek yağlarının kontrollü ve düzenli bir şekilde erimesi için düzenli olarak protein tüketmek gerekir. Bu nedenle karbonhidratlara elveda proteinlere merhaba demek göbek yağlarının erimesi için önemli bir hamle olacaktır. Göbek yağlarını eritmek imkansız değildir. Sadece planlı ve programlı beslenme alışkanlığı kazanmak gerekmektedir.

Sizlerde ne gibi egzersizler yaptığınızı ve sonuçlarını bizimle paylaşabilirsiniz  😉

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.