1 Ayda 8 Kilo

19.10.2016
1.208
1 Ayda 8 Kilo

Kilo vermeyi kafasına koymuş kişiler için çok meşakkatli bir yol başlamış bulunmaktadır. Bu yolda gitmek çok zor olsa da ödülü çok büyük olduğu bir gerçektir. Fazla kilolarından kurtulmak isteyenlerin İnternet’te en çok aradığı şey nasıl kilo vereceği konusunda bilgilerdir. Aşağıdaki bilgileri ve yolları iyi kavrayıp, doğru uyguladığınız takdirde 1 AYDA 8 KİLO vermek hayal olmaktan çıkacaktır. Peki, neler yapmalısınız? Neler yeyip neler yememelisiniz?

1 ayda 8 kilo

1 ayda 8 kilo

Nasıl bir yol izlenecek?

3 beyaz diye tabir edilen ve yıllardır duymakta olduğumuz ürünler tamimiyle kilo kaynağıdır. Nedir bu 3 beyaz? Şeker, Tuz ve undur. Öncelikle bunlarla artık tanışık değilsiniz, onları hiç tanımadınız ve tanımayacaksınız. Şekerli çay, şekerli kahve, tatlı, meyve suyu, asitli içecekler vs artık sizin düşmanınız ve bir daha hayatınıza sokmamak üzere onları terk ettiniz. Ekmek olarak ise sadece günde en fazla 2 dilim olmak üzere kepekli ekmek yiyebilirsiniz. Tabi ki yanında protein destekli peynir, haşlanmış yumurta, yoğurt veya haşlanmış tavuk olmak şartıyla. Fakat normal ekmek, börek, poğaça, simit vs gibi hamur ürünleri kesinlikle yemeyeceksiniz. Eğer yiyecekseniz de aldığınız kaloriyi iyi hesaplayarak ona uygun sporu yapmalısınız. Yani diyorum ki 1000 kalorilik yasak besinlerden tükettiyseniz eğer 1100 kalori yakacak şekilde spor yapmalısınız.

zayıflamak için diyet

zayıflamak için diyet

Bunun hesabını iyi tutun. Fakat bu durumda yaptığınız spor sadece yediklerinizi nötrler. Eğer ki yasak yiyeceklerden yemez ve spor yaparsanız, yaptığınız spordaki yaktığınız tüm kalorilerde daha fazla kilo vermiş olursunuz. Bundan sonra sebzeler ile aranızı iyi tutmaya bakın. Çünkü sebzeler ve yemekleri sizin bu yoldaki en büyük destekçilerinizdir. Yağsız ve tuzsuz olması şartı ile sebze yemekleri ilk başlarda itici gelse de yedikçe alışacağınız türden yiyeceklerdir. Spor olarak ise günlük 5 ile 10 kilometre arasında sıkı bir koşu ve yürüyüş yapmalısınız. Bu adımları uygulayarak sıkı bir şekilde çalışırsanız 1 AYDA 8 KİLO vermek tatminle mümkündür.

kilo verme

kilo verme

 

YAZAR BİLGİSİ
Zeynep
25 Yaşında Moda'yı yakından takip eden ve ünlü markaların yeni sezon ürünlerini sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyan Modafesto.com Moda yazarı
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.