Eylül Ayı Bakım Zamanı !

11.09.2014
533
Eylül Ayı Bakım Zamanı !

Cilt ve vücut direncimizi zayıflatan iklim değişimi, bir sıcak bir soğuk havalı günler, cildimize fark etmeden çok zarar veriyor ve bünyemizde de yorgunluk yaşıyoruz. Nem oranı mevsim geçişlerinde düşer . Sonbaharda ışıltısını kaybetmiş, kuru, sertleşmiş, lekeli ve mat görünümlü bir ciltle karşı karşıya kalıyoruz.Bunun için hem beslenmemize hem de cildimize biraz daha özen göstermeliyiz. Cildimiz için doğal bakım önerileri arasında en başta cildimizi nemlendirmek ve ışıltısını kazandırmak gelir. Şimdi size önereceğim tarifle bu sonbaharda ölü derimizden arınıp, cildimize ışıltı ve nem kazandırabiliriz.

O zaman haydi bakım zamanı!

  1. Orta boy bir elmanın yarısı
  2. 1 çorba kaşığı bal

Elmayı rendeleyip üzerine bal ekleyerek iyice karıştırıp yüzünüze, göğüs dekoltesine ve ellere uygulayabilirsiniz.

Bu uygulamayı 15-20 dakika bekletip ılık suyla temizleyin. Bu bakım kürünü sonbahar döneminde haftada bir uygulayabilirsiniz.Fakat ayda bir düzenli şekilde uygularsanız etkisini göreceksiniz.(Daha ilk uygulamada)

DENEMİŞTİR

Bu kürü bende uyguluyorum.Ve çok sevdiğim bir uygulama.Deneyin farkı sizde görün 🙂

Sağlıklı günler..

bal.1

BAL: Geleneksel olarak cilt yaralarının tedavisinde kullanılan balın cilde faydaları antimikrobiyal etkisinden ileri gelmektedir. Mantar, iltihaplı yaralar ve akne tedavisinde uzunca bir süredir kullanılan bal aynı zamanda egzama gibi cilt hastalıklarının tedavisine yardım amacıyla kullanılabilir.

elmadiyeti

ELMA: Elma, zengin vitamin ve mineral kaynağı olup bağışıklık sistemini güçlendiriyor. İçeriğindeki C vitamini ile cildi zararlı dış etkenlerden koruyor. A vitamini ile ciltteki nem kaybının azalmasına dolayısıyla kırışıklıkların giderilmesine yol açıyor.

YAZAR BİLGİSİ
Serdar
Moda,sağlık,yaşam ve güncel bilgileri sizinle paylaşan modafesto.com kurucusu
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.