Denizde Yıpranan Saçlara Dikkat

26.08.2014
546
Denizde Yıpranan Saçlara Dikkat

Denizde Yıpranan Saçlara Dikkat

Yaz aylarında birçok insanın en büyük dertlerinden biri saçlarının yıpranması ve buna bağlı olarak hem çok fazla kırılması hem de dökülme yoğunluğunun artmasıdır. Sağlıklı saçlara sahip olan bir insan bile deniz ve sıcak ortamında saçlarına yeterli özeni göstermezse saçlarının yıprandığını ve bununla beraber hem kırıldığını hem de döküldüğünü gözlemlemektedir. Bunun için özellikle yaz aylarında ve tatile gittiğimizde denize girdiğimizde saçlarımızın yıpranacağını bilmeli ve buna uygun bakım yaparak saçlarımızı korumalı kırılma ve dökülmesini önlemeliyiz.

Bir de saçlarımız zaten zayıfsa ve hem dış etmenlerden dolayı hem de bazen vücut özelliklerimizden dolayı kırılma ve dökülmeye meyilli ise denizin etkisi daha fazla olmakta ve bu tip insanlar saçlarına daha fazla özen göstererek saçlarını denizin zararlı etkilerinden korumalıdırlar. Her konuda olduğu gibi saçlarımızın sağlığı konusunda da çok iyi araştırma yapmalı ve saçımızın sağlığını bozabilecek ürünlerden kaçınmalıyız. Saç tipimize uygun şampuanı bulmalı ve özellikle denizden sonra mat ve kırıklarla dolu saçımıza daha fazla özen göstermeli uygun saç kremlerini mutlaka kullanarak saçlarımızın ekstradan daha da fazla kırılmalarını engellemeliyiz.
Denizde Yıpranan Saçlar
Bu şekilde yapacağımız bakım saçlarımızın sorunsuz hale gelmesine ya da en azından kırılma ve dökülmelerde daha az sorun yaşamamıza yardımcı olacaktır. Bunun yanında zaman zaman yapacağımız saç kürleri saçlarımızı güçlendirecek ve parlak ve sağlıklı saçlara sahip olmamız için bize yardımcı olacaktır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.